Support our mission
 

Boys ScheduleTuesday, Nov. 13 Nittaidai at St. Mary’s International

Wednesday, Nov. 14 E.J. King 61, Sasebo Kita 54Friday, Nov. 16 Jiyugaoka at St. Mary’s International Kunitachi at American School In Japan E.J. King 37, Matthew C. Perry 30 Saturday, Nov. 17 King 36, Perry 25Monday, Nov. 19 German school at St. Mary’s InternationalWednesday, Nov. 21 Christian Academy Japan 73, Johoku 54 Daegu 50, Taejon Christian International 40 Seoul International 44, Yongsan International-Seoul 40Friday, Nov. 23 Perry 53, Nagoya International 21

Saturday, Nov. 24 Perry 58, Nagoya International 25 Perry 76, Kyoto International University Academy 26 Kubasaki 114, Ginowan 91

Tuesday, Nov. 27 Christian Academy Japan 77, Jiyu Gakuen 41 Yokota 75, St. Maur International 45 Yokota 86, Yokohama International 23 Nile C. Kinnick 58, Zama American 45 King 41, Fukuoka International 32Wednesday, Nov. 28Seoul American at Seoul Foreign Yongsan 71, International Christian-Uijongbu 36 King 67, Sasebo Technical College 56 Korea International 37, Gyeonggi Suwon 36

Thursday, Nov. 29 ASIJ 65, CAJ 37 Zama American 57, St. Mary’s International 41Friday, Nov. 30 Robert D. Edgren 57, Kinnick 53, OT Yokota 68, King 47 St. Maur International and Canadian Academy at St. Mary’s International, 5:30 p.m. Kadena 110, Zion Christian Academy 70 Daegu 59, Seoul American 53 Yongsan 61, Globa Visions Christian 11 Saturday, Dec. 1 Yokokta 64, King 27 Perry 53, Marist Brothers 21 Kinnick 54, Edgren 47 Seoul American 54, Seoul Foreign 51 Daegu 41, Yongsan 40 Taejon Christian International at Osan AmericanTuesday, Dec. 4 Zama American 68, ASIJ 66. St. Mary's 58, Yokota 48 Kinnick 58, St. Maur 34Wednesday, Dec. 5 Daegu 51, Taejon Christian 44Thursday, Dec. 6 Kubasaki 59, Kadena 47

Friday, Dec. 7 Yokota 47, Zama American 31 ASIJ 54, St. Mary’sl 43 Kinnick 63, CAJ 61 Kadena at Chatan, 4 p.m. Daegu 61, Seoul Foreign 49 Perry 70, Canadian Academy 52 Senri Osaka 49, King 47 King 53, Kyoto International 35Saturday, Dec. 8 Yokota 68, Edgren 64, 3OT Seoul Foreign 58, Taejon Christian 51 Osan American at Daegu Yongsan 61, Cheongna Dalton 40 Perry 53, Kyoto International 22 Perry 67, Senri Osaka 53 King 48, Canadian Academy 41

Monday, Dec. 10 Kubasaki 66, Okinawa Christian 46Tuesday, Dec. 11 ASIJ 71, Kinnick 48 Zama American 44, St. Mary’s 33Wednesday, Dec. 12 Kyoto International University Academy at Matthew C. Perry, 5:30 p.m. Kubasaki at Chatan, 6 p.m. Osan American at Seoul ForeignFriday, Dec. 14 Seoul American 70, Osan American 31 Yokota 56, Perry 50 Kinnick 75, King 54 Kubasaki 85, Konan 80 Yongsan 61, Asia-Pacific International 35 Edgren 54, Zama American 51Saturday, Dec. 15 Zama American 58, Edgren 41 Kinnick 64, King 54 Yokota 43, Perry 31Tuesday, Dec. 18 Zion Christian Academy at Kubasaki

Wednesday, Dec. 19 Zama American at Nile C. Kinnick, 5:30 p.m.Friday, Dec. 21 Kubasaki at Kadena, 7 p.m.

Saturday, Dec. 22-Sunday, Dec. 23 Robert D. Edgren High School Christmas Tournament, Hachinohe, Morioka Minami, Sambongi, Misawa and Edgren junior varsity at Edgren, Misawa Air Base.

Thursday, Jan. 3-Saturday, Jan. 5 New Year Classic Tournament at YokotaTuesday, Jan. 8 K-International at St. Mary’s International, 5:30 p.m. Zion Christian Academy at KubasakiWednesday, Jan. 9 Yongsan International-Seoul at Osan American International Christan-Uijongbu at Seoul ForeignFriday, Jan. 11 Kadena at Kubasaki Yongsan International-Seoul at International Christian-Uijongbu Daegu at Seoul Foreign Taejon Christian International at Seoul American

Friday, Jan. 11-Saturday, Jan. 12 Zama American at E.J. King Yokota at Robert D. Edgren Nile C. Kinnick at Matthew C. PerrySaturday, Jan. 12 Daegu at Osan American Taejon Chrsitian International at Yongsan International-Seoul

Tuesday, Jan. 15 Yokota at Zama American, 5:30 p.m. St. Mary’s International at Nile C. Kinnick, 5:30 p.m. American School In Japan at Christian Academy Japan, 5:30 p.m.Wednesday, Jan. 16 Seoul Foreign at Seoul American Osan American at Taejon Christian International

Thursday, Jan. 17 Hachioji at American School In Japan, 6 p.m. Christian Academy Japan at Zama American, 5:30 p.m.Thursday, Jan. 17-Monday, Jan. 21 Kubasaki and Kadena in Martin Luther King Invitational, Marine Corps Air Station FutenmaFriday, Jan. 18 Yokota at Nile C. Kinnick, 5:30 p.m. Yongsan International-Seoul at Taejon Christian International Seoul Foreign at Osan American International Christian-Uijongbu at Daegu John F. Kennedy at Okkodo St. Paul Christian at Harvest Christian Academy St. John’s at Simon Sanchez Notre Dame at George WashingtonSaturday, Jan. 19 Yongsan International-Seoul at Daegu International Christian-Uijongbu at Taejon Christian International Okkodo at Harvest Christian Academy Simon Sanchez at St. Paul Christian John F. Kennedy at St. John’s Guam High at George Washington Father Duenas Memorial at SouthernTuesday, Jan. 22 Christian Academy Japan at St. Mary’s International, 5:30 p.m. Harvest Christian Academy at John F. Kennedy Simon Sanchez at Okkodo St. John’s at St. Paul Christian George Washington at Southern Father Duenas Memorial at Notre DameWednesday, Jan. 23 St. Maur International at Zama American, 5:30 p.m. Zion Christian Academy at Kadens Taejon Christian International at International Christian-Uijongbu

Thursday, Jan. 24 Christian Academy Japan at Yokota, 5:30 p.m.Friday, Jan. 25 American School In Japan at Yokota, 5:30 p.m. Nile C. Kinnick at St. Mary’s International, 5:30 p.m. Seoul American at Daegu Osan American at Yongsan International-Seoul Taejon Christian International at Seoul Foreign Simon Sanchez at John F. Kennedy St. Paul Christian at Okkodo St. John’s at Harvest Christian Academy Father Duenas Memorial at Guam High Southern at Notre Dame

Friday, Jan. 25-Saturday, Jan. 26 Robert D. Edgren vs. Zama American at Naval Air Facility Atsugi Matthew C. Perry and E.J. King at Western Japan Athletic Association tournament, Canadian Academy-KobeSaturday, Jan. 26 Seoul American at Taejon Christian International Seoul Foreign at Yongsan International-Seoul Osan American at International Christian-Uijongbu Father Duenas Memorial at Simon Sanchez Guam High at Harvest Christian Academy George Washington at John F. Kennedy Notre Dame at Okkodo St. John’s at SouthernSaturday, Jan. 26-Sunday, Jan. 27 Okinawa-American Shootout at Risner Fitness & Sports Center, Kadena Air Base

Tuesday, Jan. 29 Zama American at Christian Academy Japan, 5:30 p.m. St. Mary’s International at Yokota, 5:30 p.m. Harvest Christian Academy at Father Duenas Memorial Guam High at John F. Kennedy Okkodo at George Washington Notre Dame at St. John’s St. Paul Christian at SouthernWednesday, Jan. 30 American School In Japan at Nile C. Kinnick, 5:30 p.m. International Christian-Uijongbu at Seoul AmericanFriday, Feb. 1 St. Mary’s International at St. Maur International, 5:30 p.m. Kadena vs. Okinawa team Kubasaki vs. Okinawa team Seoul American at Osan American Father Duenas Memorial at St. John’s St. Paul Christian at Guam High Simon Sanchez at George Washington Notre Dame at Harvest Christian Academy John F. Kennedy at SouthernFriday, Feb. 1-Saturday, Feb. 2 Zama American and E.J. King at Matthew C. Perry Robert D. Edgren at Nile C. KinnickSaturday, Feb. 2 Yongsan International-Seoul at Seoul American Daegu at International Christian-Uijongbu Father Duenas Memorial at John F. Kennedy Okkodo at Guam High St. John’s at George Washington Notre Dame at St. Paul Christian Southern at Simon Sanchez Kubasaki at Futenma, 5:30 p.m.Monday, Feb. 4 Zion at Kadena, 5 p.m.Tuesday, Feb. 5 St. Mary’s International at American School In Japan, 5:30 p.m. Yokota at Christian Academy Japan, 5:30 p.m. Zion Christian Academy at Kubasaki Father Duenas Memorial at Okkodo St. John’s at Guam High George Washington at St. Paul Christian Simon Sanchez at Notre Dame Harvest Christian Academy at SouthernWednesday, Feb. 6 Taejon Christian International at Daegu International Christian-Uijongbu at Seoul ForeignThursday, Feb. 7 Kokugakuin-Kugayama at American School In Japan, 6 p.m.

Thursday, Feb. 7-Saturday, Feb. 9 DODDS Japan tournament at Robert D. EdgrenFriday, Feb. 8 Kadena at Kubasaki St. Paul Christian at Father Duenas Memorial Guam High at Simon Sanchez George Washington at Harvest Christian Academy John F. Kennedy at Notre Dame Southern at Okkodo

Friday, Feb. 8-Saturday, Feb. 9 Fred Sava Memorial Invitational Tournament at St. Mary’s International Saturday, Feb. 9 Rikkyo Niisz/St. Pauls at American School In Japan, 3:30 p.m. John F. Kennedy at St. Paul Christian Simon Sanchez at Harvest Christian Academy Okkodo at St. John’s Guam High at Notre Dame Father Duenas Memorial at George WashingtonTuesday, Feb. 12 Yokota at American School In Japan, 5:30 p.m. Yokohama International at St. Mary’s International, 5:30 p.m. Christian Academy Japan at Nile C. Kinnick, 5:30 p.m. Zion Christian Academy at Kadena Simon Sanchez at St. John’s Harvest Christian Academy at St. Paul Christian Okkodo at John F. Kennedy George Washington at Notre Dame Southern at Guam HighThursday, Feb. 14 St. Mary’s International at Christian Academy Japan, 5:30 p.m.Friday, Feb. 15 Zama American at American School In Japan, 5:30 p.m. Nile C. Kinnick at Yokota, 5:30 p.m.

Tuesday, Feb. 26 St. John’s at John F. Kennedy St. Paul Christian at Simon Sanchez Harvest Christian Academy at Okkodo George Washington at Guam High Southern at Father Duenas MemorialFriday, March 1 John F. Kennedy at Harvest Christian Academy Okkodo at Simon Sanchez St. Paul Christian at St. John’s Notre Dame at Father Duenas Memorial Southern at George WashingtonSaturday, March 2 Harvest Christian Academy at St. John’s Simon Sanchez at John F. Kennedy Okkodo at St. Paul ChristianMonday, March 4 Guam High at Father Duenas Memorial Notre Dame at SouthernTuesday, March 5 St. John’s at Okkodo Harvest Christian Academy at Simon Sanchez St. Paul Christian at John F. Kennedy Notre Dame at Guam High George Washington at Father Duenas Memorial

Postseason (DODDS)Friday, Feb. 15-Saturday, Feb. 16 Korean-American Interscholastic Activities Conference Five-Cities Division basketball tournaments at Taejon Christian School Internationa.Feb. 18-20 Far East Division II boys championships at Camp Zama, JapanFeb. 18-21 Far East Division I boys championships at Camp Foster, Marine Corps Air Station Futenma, Okinawa

Postseason (Guam)Saturday, March 9 Quarterfinals Fourth-place Gadao at first-place Taga, 6 p.m. Third-place Taga at second-place Gadao, 6 p.m. Third-place Gadao at second-place Taga, 6 p.m. Fourth-place Taga at first-place Gadao, 6 p.m. At site to be determinedTuesday, March 12 SemifinalsSaturday, March 15 Third-place, championship

Girls ScheduleFriday, Oct. 26 Notre Dame 33, Guam High 30Saturday, Oct. 27 Guam High at Academy of Our Lady of GuamTuesday, Oct. 30 George Washington 32, Guam High 27Saturday, Nov. 3 Guam High vs. Southern at Talofofo Gym Friday, Nov. 9 John F. Kennedy 37, Guam High 36Saturday, Nov. 10 Guam High at Simon SanchezTuesday Nov. 13 Guam High 42, St. Paul Christian 26

Friday, Nov. 16 King 57, Perry 43 Guam High at OkkodoSaturday, Nov. 17 King 68, Perry 47 Harvest Christian Academy at Guam HighTuesday, Nov. 20 Guam High at St. John’s

Wednesday, Nov. 21 Daegu 32, Taejon Christian International 21 Yongsan International-Seoul 50, Seoul International 14 Korea International 47, Pyongtaek Christian International 2

Friday, Nov. 23Nagoya International 17, Perry 11 Seisen International 44, St. Maur International 10 Academy of Our Lady of Guam 43, Guam High 26Saturday, Nov. 24 Nagoya International 24, Perry 16Monday, Nov. 26 Seisen 48, Yokohama 30Tuesday, Nov. 27 Zama American at International School of the Sacred Heart Guam High at George WashingtonWednesday, Nov. 28 American School In Japan 48, Nile C. Kinnick 43 Kitanakagusuku 54, Kubasaki 47 Korea International 29, Gyeonggi Suwon International 12 Seoul American at Seoul Foreign Yongsan 55, International Christian-Uijongbu 18Friday, Nov. 30 American School In Japan 50, Seisen International 23 Seoul American 58, Daegu 26 E.J. King 42, Yokota 34 Nile C. Kinnick 46, Robert D. Edgren 23 Korea International 27, Seoul International 10

Saturday, Dec. 1 Yokota 50,King 44 Perry 46, Marist Brothers 36 Kinnick 40, Edgren 26 Seoul American 36, Seoul Foreign 14 Daegu 49, Yongsan 44 Taejon Christian International at Osan American Southern 52, Guam High 30

Sunday, Dec. 2 Kadena 78, Naha Shogyo 67, OTTuesday, Dec. 4 Seisen International 36, CAJ 28 ASIJ 52, Zama American 30 Kinnick 69, Sacred Heart 22Wednesday, Dec. 5 Yokota 41, St. Maur 21 Daegu 52, Taejon Christian 34Thursday, Dec. 6 ASIJ 68, Sacred Heart 22 Zama American 37, Seisen 28 Kadena 46, Kubasaki 14Friday, Dec. 7 Zama American 45, CAJ 17 Kinnick 42, Yokota 22 Daegu 29, Seoul Foreign 28 Perry 41, Canadian Academy 37 Perry 43, Senri-Osaka International 37Saturday, Dec. 8 Seisen International at Zama American Yokota 29, Edgren 19 Seoul Foreign 41, Taejon Christian 26 Osan American at Daegu Perry 30, Senri Osaka 22 Perry 50, Kyoto International 36 King 59, Canadian Academy 42 King 59, Senri Osaka 17 King 19, Kyoto International 33

Sunday, Dec. 9 Kadena 73, Kitanakagusuku 55 Monday, Dec. 10 Yokota 42, CAJ 17 Kitanakagusuku 81, Kubasaki 75Tuesday, Dec. 11 Seisen International 36, Yokota 35 Saikai High 92, King 82Wednesday, Dec. 12 Zama American at Nile C. Kinnick, 5:30 p.m. Kyoto International University Academy at Matthew C. Perry, 5:30 p.m. Osan American at Seoul ForeignThursday, Dec. 13 Seisen International at International School of the Sacred Heart, 5:30 p.m.

Friday, Dec. 14 Seoul American 46, Osan American 12 Yokota 41, Perry 40 Kinnick 68, King 57 Edgren 46, Zama American 35Saturday, Dec. 15 Kinnick 60, King 40 Zama American 35, Edgren 32, OT Yokota 24, Perry 15 Seoul American 56, Soongeuin 47Wednesday, Dec. 19 Zama American at Yokota, 5:30 p.m. Friday, Dec. 21 Kadena at Kubasaki, 7 p.m.Sunday, Dec. 23 Kitanakagusuku at Kadena, 2 p.m.Wednesday, Jan. 9 Nile C. Kinnick at St. Maur International, 5:30 p.m. Yongsan International-Seoul at Osan American International Christan-Uijongbu at Seoul ForeignThursday, Jan. 10 Christian Academy Japan at American School In Japan, 5:30 p.m.

Friday, Jan. 11 Kadena at Kubasaki, 5 p.m. Yongsan International-Seoul at International Christian-Uijongbu Daegu at Seoul Foreign Taejon Christian International at Seoul AmericanFriday, Jan. 11-Saturday, Jan. 12 Zama American at E.J. King Yokota at Robert D. Edgren Nile C. Kinnick at Matthew C. PerrySaturday, Jan. 12 American School In Japan at Yokohama International at St. Maur International, 9 a.m. International School of the Sacred Heart at Christian Academy Japan, 5:30 p.m. Daegu at Osan American Taejon Chrsitian International at Yongsan International-SeoulMonday, Jan. 14 Seisen International at Nile C. Kinnick, 5:30 p.m. Tuesday, Jan. 15 American School In Japan at Zama American, 5:30 p.m.Wednesday, Jan. 16 International School of the Sacred Heart at Yokota, 5:30 p.m. Seoul Foreign at Seoul American Osan American at Taejon Christian InternationalThursday, Jan. 17 Zama American at Christian Academy Japan, 5:30 p.m. Thursday, Jan. 17-Monday, Jan. 21 Kubasaki and Kadena in Martin Luther King Invitational, Marine Corps Air Station FutenmaFriday, Jan. 18 American School In Japan at Yokota, 5:30 p.m. Yongsan International-Seoul at Taejon Christian International Seoul Foreign at Osan American International Christian-Uijongbu at DaeguSaturday, Jan. 19 Yokota at Zama American, 10 a.m. Nile C. Kinnick at Christian Academy Japan, 10 a.m. Yongsan International-Seoul at Daegu International Christian-Uijongbu at Taejon Christian InternationalTuesday, Jan. 22 Nile C. Kinnick at Zama American, 5:30 p.m. Wednesday, Jan. 23 Zama American at St. Maur International and Yokohama International, 5:30 p.m.

Wednesday, Jan. 23 Taejon Christian International at International Christian-UijongbuThursday, Jan. 24 Yokota at Seisen International, 5:30 p.m.Friday, Jan. 25 Nile C. Kinnick at American School In Japan, 5:30 p.m. Yokota at Zama American, 5:30 p.m. Robert D. Edgren at Seisen International, 5:30 p.m. Seisen International at Christian Academy Japan, 5:30 p.m. Seoul American at Daegu Osan American at Yongsan International-Seoul Taejon Christian International at Seoul ForeignFriday, Jan. 25-Saturday, Jan. 26 Matthew C. Perry and E.J. King at Western Japan Athletic Association tournament, Senri-Osaka International SchoolSaturday, Jan. 26 Robert D. Edgren at Zama American, 10 a.m. Yokota at Christian Academy Japan, 10 a.m. Seoul American at Taejon Christian International Seoul Foreign at Yongsan International-Seoul Osan American at International Christian-Uijongbu

Saturday, Jan. 26-Sunday, Jan. 27 Okinawa-American Shootout at Risner Fitness & Sports Center, Kadena Air BaseTuesday, Jan. 29 St. Maur International at Nile C. Kinnick, 5:30 p.m. International School of the Sacred Heart at Zama American, 5:30 p.m.Wednesday, Jan. 30 Seisen International at American School In Japan, 5:30 p.m. Nile C. Kinnick at Yokota, 5:30 p.m. International Christian-Uijongbu at Seoul AmericanThursday, Jan. 31 International School of the Sacred Heart at Seisen International, 5:30 p.m.Friday, Feb. 1 American School In Japan at Christian Academy Japan, 5:30 p.m. Kubasaki vs. Okinawa team, 5 p.m. Kadena vs. Okinawa team, 5 p.m. Seoul American at Osan AmericanFriday, Feb. 1-Saturday, Feb. 2 Robert D. Edgren at Nile C. Kinnick Zama American and E.J. King at Matthew C. PerrySaturday, Feb. 2 St. Maur International at Christian Academy Japan, 10 a.m. Yongsan International-Seoul at Seoul American Daegu at International Christian-Uijongbu

Sunday, Feb. 3 Kitanakagusuku at Kubasaki, 11:30 a.m. Kitanakagusuku at Kadena, 3:30 p.m.Monday, Feb. 4 International School of the Sacred Heart at Nile C. Kinnick, 5:30 p.m.Tuesday, Feb. 5 American School In Japan at International School of the Sacred Heart, 5:30 p.m.

Wednesday, Feb. 6 Taejon Christian International at Daegu International Christian-Uijongbu at Seoul ForeignThursday, Feb. 7-Saturday, Feb. 9 DODDS Japan tournament at Robert D. Edgren

Friday, Feb. 8 Kadena at Kubasaki, 5 p.m.Monday, Feb. 11 Nile C. Kinnick at Seisen International, 5:30 p.m.Tuesday, Feb. 12 Yokota at American School In Japan, 5:30 p.m.Wednesday, Feb. 13 Zama American at Seisen International, 5:30 p.m. Christian Academy Japan at Nile C. Kinnick, 5:30 p.m.Friday, Feb. 15 Yokota at International School of the Sacred Heart, 5:30 p.m.

PostseasonFriday, Dec. 7 Guam Quarterfinals (matches begin at 6 p.m.) Match 1—Fourth-place Gadao vs. first-place Taga Match 2—Third-place Taga vs. second-place Gadao Match 3—Third-place Gadao vs. second-place Taga Match 4—Fourth-place Taga vs. first-place GadaoTuesday, Dec. 11 Semifinals Match 5—Match 1 winner vs. Match 2 winner, 5:30 p.m. Match 6—Match 3 winner vs. Match 4 winner, 7 p.m.Friday, Dec. 14 Third-place match Match 7—Match 5 loser vs. Match 6 loser, 5:30 p.m.Championship Match 8—Match 5 winner vs. Match 6 winner, 7 p.m.

Friday, Feb. 15-Saturday, Feb. 16 Korean-American Interscholastic Activities Conference Five-Cities Division basketball tournaments at Taejon Christian School Internationa.Feb. 18-20 Far East Division II girls championships at Misawa Air Base, JapanFeb. 18-21 Far East Division I girls championships at Yokota Air Base, Japan

Migrated

stars and stripes videos

around the web

Sign Up for Daily Headlines

Sign-up to receive a daily email of today’s top military news stories from Stars and Stripes and top news outlets from around the world.

Sign up