Support our mission

BoysSaturday, Feb. 27 Taejon Christian at Seoul ForeignWednesday, March 2 Yongsan at Taejon ChristianSaturday, March 5 Seoul Foreign at YongsanFriday, March 11 Yongsan at Seoul ForeignFriday, March 11-Saturday, March 12 Matthew C. Perry in Western Japan Athletic Association tournament at Senri Osaka E.J. King in Western Japan Athletic Association tournament at Nagoya Edgren at ZamaSaturday, March 12 Yokota at Nile C. Kinnick Nago Tech at Kubasaki Konan at Kadena Seoul Foreign at Osan Seoul Foreign at Humphreys Taejon Christian at Humphreys Daegu at YongsanWednesday, March 16 Yokota at Yokohama Okinawa Christian at Kadena Osan at Yongsan Daegu at Taejon Christian Humphreys at Seoul ForeignThursday, March 17 Humphreys at YongsanFriday, March 18 Seoul American at Taejon ChristianSaturday, March 19 Misato Tech at Kadena Showa Yakka at Kubasaki Seoul American at DaeguFriday, March 18-Saturday, March 19 Kinnick at Robert D. Edgren King and Western Japan Athletic Association teams at PerryWednesday, March 23 Zama at Kinnick Seoul Foreign at Seoul American Osan at Taejon Christian Humphreys at DaeguFriday, March 25-Saturday, March 26 Zama at Edgren Kinnick and Japanese team at Perry Yokota at KingSaturday, March 26 Nago Tech at Kadena DODDS Korea jamboree (at Daegu): Osan at Daegu, Humphreys vs. Seoul American, Osan vs. Seoul American, Humphreys at DaeguWednesday, March 30 Kinnick at St. Maur Kadena at Kubasaki Osan at Seoul AmericanFriday, April 1 Yokota and Edgren at St. Maur Humphreys at Seoul American Yongsan at DaeguFriday, April 1-Saturday, April 2 Kinnick at King Zama at PerrySaturday, April 2 Edgren and St. Maur at Yokota Yongsan at Humphreys Daegu at OsanMonday, April 4 Kadena at Okinawa ChristianTuesday, April 5 Kinnick vs. Zama at Naval Air Facility AtsugiWednesday, April 6 Seoul American at Yongsan Osan at Seoul Foreign Humphreys at Taejon ChristianThursday, April 7 Yokota at KinnickFriday, April 8 Christian Academy Japan at St. Maur Yongsan at Osan Seoul Foreign at Daegu Taejon Christian at Seoul AmericanFriday, April 8-Saturday, April 9 King and Perry in Western Japan Athletic Association tournament at Senri OsakaSaturday, April 9 Taejon Christian at YongsanTuesday, April 12 CAJ at YokotaTuesday, April 19 CAJ at KinnickWednesday, April 20 Kubasaki at Okinawa Christian Seoul American at Seoul Foreign Humphreys at OsanThursday, April 21-Saturday, April 23 DODDS Japan tournament at ZamaFriday, April 22 Seoul Foreign at Taejon Christian Daegu at Seoul AmericanSaturday, April 23 Daegu at Seoul Foreign Taejon Christian at OsanTuesday, April 26 CAJ at YokotaWednesday, April 27 Kubasaki at Kadena Yongsan at Seoul American Osan at Humphreys Taejon Christian at DaeguFriday, April 29 Kinnick at YokotaFriday, April 29-Saturday, April 30 Japanese team at Edgren Perry at KingSaturday, April 30 Zama at CAJ

Wednesday, May 5 Zama at YokotaFriday, May 6-Saturday, May 7 Japanese team at Edgren King and Japanese team at PerrySaturday, May 7 CAJ at KinnickThursday, May 12 Okinawa Christian at Kubasaki

PostseasonThursday, April 21-Saturday, April 23 DODDS Japan soccer tournament at Camp ZamaFriday, April 29-Saturday, April 30 Korean-American Interscholastic Activities Conference Division I Soccer Tournament at Seoul ForeignMonday, May 16-Thursday, May 19 DODEA-Pacific Far East Division II Soccer Tournament at Misawa Air Base DODEA-Pacific Far East Division I Soccer Tournament at Camp Foster

GirlsSaturday, Feb. 27 Taejon Christian at Seoul ForeignWednesday, March 2 Yongsan at Taejon ChristianSaturday, March 5 Sacred Heart and CAJ at Yokohama Seoul Foreign at YongsanWednesday, March 9 St. Maur vs. YokohamaFriday, March 11 Yongsan at Seoul ForeignFriday, March 11-Saturday, March 12 King and Western Japan Athletic Association teams at Perry Edgren at ZamaSaturday, March 12 Seisen at American School In Japan Yokota at Kinnick Okinawa Diplomats FC at Kadena Seoul Foreign at Osan Seoul Foreign at Humphreys Taejon Christian at Humphreys Daegu at YongsanMonday, March 14 Seisen at YokohamaTuesday, March 15 Sacred Heart at ZamaWednesday, March 16 Kadena at Okinawa Christian Osan at Yongsan Daegu at Taejon Christian Humphreys at Seoul ForeignThursday, March 17 ASIJ at Kinnick Humphreys at YongsanFriday, March 18 St. Maur at CAJ Zama at Yokota Seoul American at Taejon ChristianFriday, March 18-Saturday, March 19 Edgren at Kinnick Perry at KingSaturday, March 19 Yokohama at ASIJ Naha Kokusai at Kubasaki Maehara at Kadena Seoul American at DaeguTuesday, March 22 Sacred Heart at Kinnick Zama at SeisenWednesday, March 23 Yokota at ASIJ Kubasaki at Kadena Seoul Foreign at Seoul American Osan at Taejon Christian Humphreys at DaeguFriday, March 25-Saturday, March 26 Zama at Edgren Kinnick at Perry Yokota at KingSaturday, March 26 Misato at Kubasaki Kyuyo at Kadena DODDS Korea jamboree (at Osan): Seoul American at Osan, Humphreys vs. Daegu, Humphreys vs. Seoul American, Daegu at OsanMonday, March 28 Yokota at ZamaWednesday, March 30 St. Maur at Kinnick Seisen at Zama Osan at Seoul American John F. Kennedy vs. Simon Sanchez at Okkodo HS St. Paul Christian at Southern St. John’s vs. Academy of Our Lady at Wettengel Field

Thursday, March 31 Guam vs. Notre Dame at Leo Palace 2 Harvest Christian at TiyanFriday, April 1 Humphreys at Seoul American Yongsan at DaeguFriday, April 1-Saturday, April 2 Kinnick at King Zama at Perry St. Maur and Edgren at YokotaSaturday, April 2 Yongsan at Humphreys Daegu at Osan John F. Kennedy at Guam Southern at Tiyan St. John’s at OkkodoMonday, April 4 Academy of Our Lady at George Washington Simon Sanchez at Harvest Christian Notre Dame at St. Paul ChristianTuesday, April 5 Seisen at CAJ Yokota at KinnickWednesday, April 6 Zama at ASIJ Kadena at Kubasaki Seoul American at Yongsan Osan at Seoul Foreign Humphreys at Taejon Christian Notre Dame at John F. Kennedy Academy of Our Lady at Guam Southern at St. John’sThursday, April 7 Sacred Heart vs. CAJ at ASIJ St. Paul Christian at Harvest Christian Okkodo at Tiyan George Washington at Simon SanchezFriday, April 8-Saturday, April 9 King and Perry in Western Japan Athletic Association tournament at KobeFriday, April 8 Yongsan at Osan Seoul Foreign at Daegu Taejon Christian at Seoul AmericanSaturday, April 9 Yokota at Yokohama Naha Kokusai at Kadena Taejon Christian at Yongsan Guam at George Washington St. Paul Christian at Tiyan

Monday, April 11 Simon Sanchez at Okkodo Notre Dame at Southern John F. Kennedy vs. Academy of Our Lady at Wettengel Field Harvest Christian at St. John’s

Tuesday, April 12 Sacred Heart at St. Maur CAJ at Yokota

Wednesday, April 13 Simon Sanchez vs. Notre Dame at Leo Palace 2 St. Paul Christian at St. John’s George Washington at Tiyan

Thursday, April 14 Harvest Christian vs. Academy of Our Lady at Wettengel Field Guam at Southern John F. Kennedy at OkkodoFriday, April 15 Seisen vs. Sacred Heart at ASIJSaturday, April 16 CAJ at ASIJ Naha Shogyo at Kadena Okkodo vs. Notre Dame at Leo Palace 2 St. Paul Christian at George Washington Harvest Christian at John F. Kennedy

Monday, April 18 Southern vs. Academy of Our Lady at Wettengel Field Simon Sanchez at Guam St. John’s at TiyanTuesday, April 19 Sacred Heart at Kinnick Seisen at YokotaWednesday, April 20 Okinawa Christian at Kadena Seoul American at Seoul Foreign Humphreys at Osan Notre Dame at St. John’s Tiyan vs. Academy of Our Lady at Wettengel Field

Thursday, April 21 Okkodo at Guam Southern at Harvest Christian John F. Kennedy at George WashingtonThursday, April 21-Saturday, April 23 DODDS Japan tournament at YokotaFriday, April 22 Seoul Foreign at Taejon Christian Daegu at Seoul AmericanFriday, April 22-Saturday, April 23 ASIJ tournamentSaturday, April 23 Kadena at ASIJ Kadena vs. CAJ at ASIJ Daegu at Seoul Foreign Taejon Christian at Osan John F. Kennedy at St. Paul Christian Okkodo at Southern Academy of Our Lady vs. Simon Sanchez at Okkodo HS

Monday, April 25 Guam at Harvest Christian Tiyan vs. Notre Dame at Leo Palace 2 St. John’s at George WashingtonTuesday, April 26 CAJ at Yokota Sacred Heart at ASIJWednesday, April 27 Seisen at Kinnick Kubasaki at Kadena Yongsan at Seoul American Osan at Humphreys Taejon Christian at Daegu Academy of Our Lady at Okkodo Guam at St. Paul Christian St. John’s at John F. KennedyThursday, April 28 Zama at Kinnick Notre Dame at Harvest Christian Tiyan vs. Simon Sanchez at Okkodo HS George Washington at SouthernFriday, April 29 Seisen at ASIJSaturday, April 30 CAJ at Zama Simon Sanchez at St. John’s George Washington vs. Notre Dame at Leo Palace 2

Monday, May 2 Southern at John F. Kennedy Okkodo at Harvest Christian Tiyan at Guam Academy of Our Lady at St. Paul Christian

Wednesday, May 4 Academy of Our Lady vs. Notre Dame at Leo Palace 2 St. Paul Christian at Okkodo Guam at St. John’s

Thursday, May 5 Southern vs. Simon Sanchez at Okkodo Harvest Christian at George Washington Tiyan at John F. KennedyFriday, May 6 Kinnick at YokotaFriday, May 6-Saturday, May 7 Japanese team at Edgren King at PerrySaturday, May 7 CAJ at Kinnick Simon Sanchez at St. Paul Christian George Washington at OkkodoThursday, May 12 ASIJ at Yokota

PostseasonThursday, April 23-Saturday, April 25 DODDS Japan soccer tournament at YokotaFriday, April 29-Saturday, April 30 Korean-American Interscholastic Activities Conference Blue Division soccer tournament at Yongsan

Wednesday, May 11 Guam first round (matches begin at 4:30 p.m.)

Saturday, May 14 Guam quarterfinals (matches begin at 4:30 p.m.)Monday, May 16-Thursday, May 19 DODEA-Pacific Far East Division II Soccer Tournament at Misawa Air Base DODEA-Pacific Far East Division I Soccer Tournament at Camp Foster

Wednesday, May 18 Guam semifinals At Wettengel Field Teams TBD, 5 p.m. Teams TBD, 7 p.m.

Saturday, May 21 Guam third place Semifinal losers, 5 p.m. Guam championship Semifinal winners, 7 p.m.


Stripes in 7



around the web


Sign Up for Daily Headlines

Sign-up to receive a daily email of today’s top military news stories from Stars and Stripes and top news outlets from around the world.

Sign up