Support our mission

FootballFriday, Aug. 24Yokota at Robert D. Edgren, 7 p.m.Nile C. Kinnick vs. Zama American at Naval Air Facility Atsugi, Japan, 7 p.m.Southern at Okkodo, 7 p.m.Saturday, Aug. 25Osan American at Kadena, 2 p.m.Seoul American vs. Daegu High at Kelly Field, Camp Walker, South Korea, 6 p.m.Father Duenas Memorial vs. Simon Sanchez at Okkodo High School, 7 p.m.Guam High at John F. Kennedy, 7 p.m.Friday, Aug. 31Zama American at Yokota, 7 p.m.Robert D. Edgren at Nile C. Kinnick, 7 p.m.John F. Kennedy at Okkodo, 7 p.m.Saturday, Sept. 1Seoul American at Kadena, 2 p.m.Daegu High at Kubasaki, 6 p.m.Guam High vs. Simon Sanchez at Okkodo High School, 7 p.m.Southern at George Washington, 7 p.m.Friday, Sept. 7Yokota at American School In Japan, 7 p.m.Simon Sanchez at Okkodo, 7 p.m.Saturday, Sept. 8Nile C. Kinnick at Kadena, 2 p.m.Kubasaki at Seoul American, 6 p.m.Daegu High at Zama American, 6 p.m.Osan American at Robert D. Edgren, 7 p.m.Father Duenas Memorial at John F. Kennedy, 7 p.m.George Washington at Guam High, 7 p.m.Friday, Sept. 14American School In Japan at Nile C. Kinnick, 7 p.m.Okkodo at Guam High, 7 p.m.Saturday, Sept. 15Simon Sanchez vs. Southern at site to be determined, 3 p.m.Zama American at Osan American, 6 p.m.Kadena vs. Daegu High at Kelly Field, Camp Walker, South Korea, 6 p.m.Yokota at Kubasaki, 7 p.m.Father Duenas Memorial at George Washington, 7 p.m.Friday, Sept. 21Osan American vs. Daegu High at Kelly Field, Camp Walker, South Korea, 6 p.m.Zama American at Nile C. Kinnick, 7 p.m.Robert D. Edgren at American School In Japan, 7 p.m.Southern vs. Father Duenas Memorial at George Washington High School, 7 p.m.George Washington at Okkodo, 7 p.m.Saturday, Sept. 22Yokota at Seoul American, 6 p.m.Guam High at Kubasaki, 7 p.m.John F. Kennedy vs. Simon Sanchez at Okkodo High School, 7 p.m.Friday, Sept. 28Yokota at Nile C. Kinnick, 7 p.m.American School In Japan at Zama American, 7 p.m.Seoul American at Osan American, 7 p.m.Kadena at Kubasaki, 7 p.m.Southern at John F. Kennedy, 7 p.m.Simon Sanchez at George Washington, 7 p.m.Saturday, Sept. 29Robert D. Edgren vs. Daegu High at Kelly Field, Camp Walker, South Korea, 6 p.m.Father Duenas Memorial at Guam High, 7 p.m.Friday, Oct. 5Zama American at Robert D. Edgren, 7 p.m.American School In Japan at Yokota, 7 p.m.Okkodo vs. Father Duenas Memorial at George Washington High School, 7 p.m.Saturday, Oct. 6Seoul American at Nile C. Kinnick, 7 p.m.Kubasaki at Osan American, 7 p.m.Southern at Guam High, 7 p.m.John F. Kennedy at George Washington, 7 p.m. (end Guam regular season)Friday, Oct. 12Daegu High at Osan American, 7 p.m.Yokota at Zama American, 7 p.m.American School In Japan at Robert D. Edgren, 7 p.m.Saturday, Oct. 13Kadena at Singapore All-Stars, 3 p.m.Nile C. Kinnick at Kubasaki, 7 p.m.Friday, Oct. 19Robert D. Edgren at Zama American, 7 p.m.Nile C. Kinnick at Yokota, 7 p.m.Daegu High at Seoul American, 7 p.m.Saturday, Oct. 20Kadena at American School In Japan, 7 p.m.Friday, Oct. 26Nile C. Kinnick at American School In Japan, 7 p.m.Osan American at Seoul American, 7 p.m.Kubasaki at Kadena, 7 p.m.Saturday, Oct. 27Singapore All-Stars vs. Daegu High at Seoul American High School, time to be announcedSaturday, Nov. 3Zama American at American School In Japan, 1 p.m.Kubasaki at Singapore All-Stars, 3 p.m.Kadena at Yokota, 7 p.m.END REGULAR SEASONPostseasonGuam Interscholastic Football LeagueQuarterfinalsFriday, Oct. 12Game 1—Fifth place vs. fourth place, site and time to be determinedSaturday, Oct. 13Game 2—Sixth place vs. third place, site and time to be determinedGame 3—Seventh place vs. second place, site and time to be determinedSemifinalsSaturday, Oct. 20Game 4—Game 1 winner vs. regular-season champion, site and time to be determinedGame 5—Game 2 winner vs. Game 3 winner, site and time to be determinedThird-place gameFriday, Oct. 26Game 6—Game 4 loser vs. Game 5 loser, site and time to be determinedBamboo BowlSaturday, Oct. 27Game 7—Game 4 winner vs. Game 5 winner, site and time to be determinedDODDS PacificSaturday, Nov. 10Far East High School Division II football championship, site and time to be determinedSaturday, Nov. 17Far East High School Division I football championship, site and time to be determined

Japan

Cross countrySaturday, Sept. 8E.J. King and Senri-Osaka International at Matthew C. Perry, 10 a.m.DODDS Japan and international schools at Tama Hills Recreation Center, 10 a.m.Saturday, Sept. 15DODDS Japan and international schools at Tama Hills Recreation Center, 10 a.m.Saturday, Sept. 22DODDS Japan at Matthew C. Perry, 10 a.m.Saturday, Sept. 29DODDS Japan and international schools at Ikego Heights Naval Housing Facility, 10 a.m.Saturday, Oct. 6Kanto Invitational at Tama Hills Recreation Center, 10 a.m.Matthew C. Perry, E.J. King, Yokota and Zama American at Tama Hills Recreation Center, 10 a.m.Saturday, Oct. 13DODDS Japan at E.J. King, 10 a.m.END REGULAR SEASONPostseasonSaturday, Oct. 20Kanto Plain Association of Secondary Schools cross-country finals at Tama Hills Recreation Center, 10 a.m.Saturday, Oct. 27DODDS Japan cross-country finals at Robert D. Edgren, 10 a.m.

Girls volleyballFriday, Sept. 7-Saturday, Sept. 8E.J. King at Zama AmericanNile C. Kinnick at Robert D. EdgrenMarist Brothers International, Kyoto International University Academy and Yokota at Matthew C. PerrySaturday, Sept. 8International School of the Sacred Heart at Christian Academy JapanSeisen International at Yokohama InternationalTuesday, Sept. 11Zama American at Yokohama InternationalNile C. Kinnick at St. Maur InternationalYokota at International School of the Sacred HeartThursday, Sept. 13Zama American at Seisen InternationalFriday, Sept. 14American School In Japan at International School of the Sacred HeartFriday, Sept. 14-Saturday, Sept. 15Matthew C. Perry and E.J. King at Kyoto International University AcademyRobert D. Edgren and Nile C. Kinnick at YokotaSaturday, Sept. 15Christian Academy Japan at St. Maur International and Yokohama InternationalZama American at Nile C. KinnickTuesday, Sept. 18American School In Japan at Zama AmericanChristian Academy Japan at YokotaNile C. Kinnick at Yokohama InternationalInternational School of the Sacred Heart at Seisen InternationalFriday, Sept. 21Seisen International at Christian Academy JapanFriday, Sept. 21-Saturday, Sept. 22Zama American at Robert D. EdgrenNile C. Kinnick at Matthew C. PerryYokota at E.J. KingSaturday, Sept. 22St. Maur International and Yokohama International at American School In JapanTuesday, Sept. 25Yokota at Seisen InternationalAmerican School In Japan at Christian Academy JapanInternational School of the Sacred Heart at Nile C. KinnickZama American at St. Maur InternationalThursday, Sept. 27Yokohama International at International School of the Sacred HeartNile C. Kinnick at Christian Academy JapanYokota at Zama AmericanFriday, Sept. 28Seisen International at American School In JapanFriday, Sept. 28-Saturday, Sept. 29Robert D. Edgren at Nile C. KinnickZama American, Matthew C. Perry and Fukuoka International at E.J. KingSaturday, Sept. 29St. Maur International and Yokohama International at YokotaTuesday, Oct. 2American School In Japan at YokotaSeisen International at Nile C. KinnickYokohama International at St. Maur InternationalThursday, Oct. 4Nile C. Kinnick at Zama AmericanFriday, Oct. 5Seisen International at Zama AmericanFriday, Oct. 5-Saturday, Oct. 6Matthew C. Perry and E.J. King at Robert D. EdgrenTuesday, Oct. 9St. Maur International at International School of the Sacred HeartYokota at Nile C. KinnickWednesday, Oct. 10Zama American at Christian Academy JapanNile C. Kinnick at International School of the Sacred HeartFriday, Oct. 12International School of the Sacred Heart at Zama AmericanChristian Academy Japan at Seisen InternationalFriday, Oct. 12-Saturday, Oct. 13Matthew C. Perry and E.J. King at Canadian AcademyYokota at Robert D. EdgrenSaturday, Oct. 13Nile C. Kinnick at American School In JapanZama American at YokotaTuesday, Oct. 16Christian Academy Japan at Nile C. KinnickInternational School of the Sacred Heart at YokotaZama American at American School In JapanWednesday, Oct. 17St. Maur International at Seisen InternationalThursday, Oct. 18Christian Academy Japan at International School of the Sacred HeartYokota at American School In JapanFriday, Oct. 19-Saturday, Oct. 20Robert D. Edgren at Zama AmericanNile C. Kinnick at E.J. KingSaturday, Oct. 20Seisen International at International School of the Sacred HeartTuesday, Oct. 23American School In Japan at Nile C. KinnickSeisen International at YokotaChristian Academy Japan at Zama AmericanFriday, Oct. 26American School In Japan at Seisen InternationalTuesday, Oct. 30International School of the Sacred Heart at American School In JapanNile C. Kinnick at Seisen InternationalYokota at Christian Academy JapanThursday, Nov. 1Christian Academy Japan at American School In JapanZama American at International School of the Sacred HeartEND REGULAR SEASONPostseasonFriday, Oct. 25-Saturday, Oct. 26DODDS Japan volleyball tournament at Yokota

TennisWednesday, Sept. 5Zama American at Nile C. KinnickFriday, Sept. 7-Saturday, Sept. 8E.J. King at Zama AmericanNile C. Kinnick at Robert D. EdgrenMarist Brothers International, Kyoto International University Academy and Yokota at Matthew C. PerrySaturday, Sept. 8Yokohama International at American School In JapanChristian Academy Japan at St. Mary’s International and Seisen InternationalWednesday, Sept. 12Nile C. Kinnick at Seisen International (girls only)Zama American at YokotaFriday, Sept. 14Christian Academy Japan at Nile C. KinnickFriday, Sept. 14-Saturday, Sept. 15Matthew C. Perry and E.J. King at Senri-Osaka InternationalRobert D. Edgren and Nile C. Kinnick at YokotaSaturday, Sept. 15Zama American at Nile C. KinnickSt. Mary’s International and Seisen International at Zama AmericanInternational School of the Sacred Heart at Yokohama International (girls only)Wednesday, Sept. 18International School of the Sacred Heart at YokotaFriday, Sept. 21-Saturday, Sept. 22Zama American at Robert D. EdgrenNile C. Kinnick at Matthew C. PerryYokota at E.J. KingSaturday, Sept. 22Christianb Academy Japan at American School In JapanSt. Mary’s International and Seisen International at Yokohama InternationalWednesday, Sept. 26Nile C. Kinnick at St. Mary’s International (boys only)Yokohama International at Zama AmericanFriday, Oct. 28Senri-Osaka International at Yokohama InternationalFriday, Sept. 28-Saturday, Sept. 29Robert D. Edgren at Nile C. KinnickZama American at E.J. KingMatthew C. Perry at Canadian AcademySaturday, Sept. 29Yokota at Christian Academy JapanInternational School of the Sacred Heart at American School In JapanSenri-Osaka International at St. Mary’s International and Seisen InternationalWednesday, Oct. 3Nile C. Kinnick at Yokohama InternationalFriday, Oct. 5Yokohama International at YokotaFriday, Oct. 5-Saturday, Oct. 6Matthew C. Perry and E.J. King at Robert D. EdgrenSaturday, Oct. 6St. Mary’s International and Seisen International at YokotaTuesday, Oct. 9Zama American at International School of the Sacred HeartWednesday, Oct. 10Yokota at Nile C. KinnickFriday, Oct. 12Zama American at American School In JapanFriday, Oct. 12-Saturday, Oct. 13Matthew C. Perry and E.J. King at Canadian AcademyYokota at Robert D. EdgrenSaturday, Oct. 13Nile C. Kinnick at American School In JapanInternational School of the Sacred Heart at Seisen InternationalYokohama International at Christian Academy JapanTuesday, Oct. 16International School of the Sacred Heart at Nile C. KinnickZama American at Christian Academy JapanWednesday, Oct. 17Yokota at American School In JapanFriday, Oct. 19-Saturday, Oct. 20Robert D. Edgren at Zama AmericanNile C. Kinnick at E.J. KingSaturday, Oct. 20Christian Academy Japan at International School of the Sacred Heart (girls only)American School In Japan at St. Mary’s International and Seisen InternationalEND REGULAR SEASONPostseasonFriday, Oct. 25-Saturday, Oct. 26DODDS Japan tennis tournament at Nile C. KinnickWednesday, Oct. 31Kanto Plain Association of Secondary Schools tennis tournament at Shirako Tennis Complex, Shirako, Chiba Pref.

South Korea

Cross countryGroup A—Seoul Foreign, International Christian-Uijongbu, Taejon Christian InternationalGroup B—Seoul American, Yongsan International-Seoul, Korea International, Korea Kent ForeignGroup C—Seoul International, Osan American, Gyeonggi Suwon InternationalSaturday, Sept. 8Groups A and B at Seoul Foreign, 10 a.m.Group C at Osan American, 10 a.m.Saturday, Sept. 15Group A at International Christian-Uijongbu, 10 a.m.Groups B and C at Yongsan International-Seoul, 10 a.m.Saturday, Sept. 22Group B at Yongsan International-Seoul, 10 a.m.Groups A and C at Seoul International, 10 a.m.Wednesday, Sept. 26Group C at Seoul International, 3:30 p.m.Groups A and B at Seoul American, 3:30 p.m.Wednesday, Oct. 10Group B at Korea International, 3:30 p.m.Groups A and C at Seoul Foreign, 3:30 p.m.Saturday, Oct. 13Groups B and C at Seoul American, 10 a.m.Group A at Taejon Christian International, 10 a.m.END REGULAR SEASONPostseasonFriday, Oct. 19-Saturday, Oct. 20Asia-Pacific Invitational cross-country meet, site to be determined on GuamSaturday, Oct. 27Korean-American Interscholastic Activities Conference cross-country meet at Seoul American, 10 a.m.

TennisWednesday, Sept. 5Seoul International at Seoul ForeignFriday, Sept. 7Yongsan International-Seoul at Seoul AmericanDaegu High at Seoul ForeignKorea International at Osan AmericanSaturday, Sept. 8Seoul International at Daegu HighGyeonggi Suwon International at Korea InternationalWednesday, Sept. 12Taejon Christian International at Seoul ForeignKorea International at Yongsan International-SeoulFriday, Sept. 14Seoul American at Seoul InternationalYongsan International-Seoul at Taejon Christian InternationalSaturday, Sept. 15Seoul American at Seoul ForeignTaejon Christian International at Osan AmericanGyeonggi Suwon International at Daegu HighWednesday, Sept. 19Seoul American at Korea InternationalOsan American at Taejon Christian InternationalFriday, Sept. 21Seoul Foreign at Seoul InternationalTaejon Christian International at Seoul AmericanDaegu High at Yongsan International-SeoulSaturday, Sept. 22Seoul Foreign at Gyeonggi Suwon InternationalSeoul International at Osan AmericanKorea International at Taejon Christian InternationalWednesday, Sept. 26Seoul Foreign at Korea InternationalTaejon Christian International at Yongsan International-SeoulGyeonggi Suwon International at Seoul InternationalFriday, Oct. 5Osan American at Yongsan International-SeoulWednesday, Oct. 10Taejon Christian International at Korea InternationalYongsan International-Seoul at Seoul InternationalOsan American at Seoul ForeignFriday, Oct. 12Seoul American at Daegu HighKorea International at Seoul InternationalGyeonggi Suwon International at Taejon Christian InternationalSaturday, Oct. 13Seoul American at Gyeonggi Suwon InternationalYongsan International-Seoul at Seoul ForeignSeoul International at Taejon Christian InternationalWednesday, Oct. 17Yongsan International-Seoul at Seoul ForeignGyeonggi Suwon International at Osan AmericanFriday, Oct. 19Taejon Christian International at Gyeonggi Suwon InternationalDaegu High at Osan AmericanSaturday, Oct. 20Seoul Foreign at Seoul AmericanYongsan International-Seoul at Gyeonggi Suwon InternationalDaegu High at Taejon Christian InternationalWednesday, Oct. 24Seoul International at Korea InternationalFriday, Oct. 26Osan American at Seoul AmericanSeoul International at Yongsan International-SeoulSaturday, Oct. 27Korea International at Daegu HighEND REGULAR SEASONPostseasonThursday, Nov. 1-Friday, Nov. 2Korean-American Interscholastic Activities Conference Tennis Tournament at Seoul Foreign.

VolleyballFive-Cities DivisionFriday, Sept. 7Yongsan International-Seoul at Seoul AmericanOsan American at International Christian-UijongbuSaturday, Sept. 8Seoul Foreign at International Christian-UijongbuWednesday, Sept. 12Taejon Christian International at Seoul ForeignFriday, Sept. 14Seoul American at Seoul ForeignYongsan International-Seoul at Taejon Christian InternationalOsan American at Daegu HighSaturday, Sept. 15Yongsan International-Seoul at Daegu HighTaejon Christian International at Osan AmericanInternational Christian-Uijongbu at Seoul AmericanWednesday, Sept. 19International Christian-Uijongbu at Taejon Christian InternationalFriday, Sept. 21Seoul Foreign at Osan AmericanDaegu High at Yongsan International-SeoulTaejon Christian International at Seoul AmericanSaturday, Sept. 22Seoul American at Osan AmericanDaegu High at International Christian-UijongbuTaejon Christian International at Yongsan International-SeoulWednesday, Sept. 26Seoul American at International Christian-UijongbuSeoul Foreign at Yongsan International-SeoulTaejon Christian International at Daegu HighFriday, Oct. 5International Christian-Uijongbu at Osan AmericanWednesday, Oct. 10Osan American at Seoul ForeignTaejon Christian International at International Christian-UijongbuFriday, Oct. 12Seoul American at Daegu HighYongsan International-Seoul at Osan AmericanSeoul Foreign at Taejon Christian InternationalSaturday, Oct. 13Seoul American at Taejon Christian InternationalSeoul Foreign at Daegu HighInternational Christian-Uijongbu at Yongsan International-SeoulWednesday, Oct. 17Yongsan International-Seoul at Seoul ForeignOsan American at Taejon Christian InternationalFriday, Oct. 19Seoul American at Yongsan International-SeoulDaegu High at Osan AmericanSaturday, Oct. 20Seoul Foreign at Seoul AmericanDaegu High at Taejon Christian InternationalFriday, Oct. 26Yongsan International-Seoul at International Christian-UijongbuOsan American at Seoul AmericanSaturday, Oct. 27Osan American at Yongsan International-SeoulInternational Christian-Uijongbu at Daegu HighWednesday, Oct. 31International Christian-Uijongbu at Seoul ForeignEND REGULAR SEASONPostseasonThursday, Nov. 1-Friday, Nov. 2Korean-American Interscholastic Activities Conference Boys Five-Cities Division Tournament at Osan AmericanKorean-American Interscholastic Activities Conference Girls Five-Cities Division Tournament at Yongsan International-Seoul

Okinawa

FootballSaturday, Aug. 25Osan American at Kadena, 2 p.m.Saturday, Sept. 1Daegu High at Kubasaki, 2 p.m.Seoul American at Kadena, 2 p.m.Saturday, Sept. 15Yokota at Kubasaki, 2 p.m.Kadena at Daegu High, 6 p.m.Saturday, Sept. 22Guam High at Kubasaki, 2 p.m.Friday, Sept. 28Kadena at Kubasaki, 7 p.m.Saturday, Oct. 6Kubasaki at Osan American, 6 p.m.Saturday, Oct. 13Nile C. Kinnick at Kubasaki, 2 p.m.Kadena at Singapore All-Stars, 3 p.m.Saturday, Oct. 20Kadena at American School In Japan, 2 p.m.Friday, Oct. 26Kubasaki at Kadena, 7 p.m.Saturday, Nov. 3Kadena at Yokota, 7 p.m.END REGULAR SEASON

Cross countryWednesday, Sept. 5Kubasaki, Zion Christian Academy and Okinawa Christian International vs. Kadena at Jack’s Place Course, Kadena Air Base, 4 p.m.Wednesday, Sept. 12Kubasaki, Zion Christian Academy and Kadena at Okinawa Christian International, 4 p.m.Wednesday, Sept. 19Kubasaki, Kadena and Okinawa Christian International vs. Zion Christian Academy at Torii Station, 4 p.m.Wednesday, Sept. 26Kadena, Okinawa Christian International and Zion Christian Academy vs. Kubasaki at Kishaba Housing Area, 4 p.m.Tuesday, Oct. 2Kubasaki, Kadena and Okinawa Christian International vs. Zion Christian Academy at Torii Station, 4 p.m.Wednesday, Oct. 10Kubasaki, Zion Christian Academy and Kadena at Okinawa Christian International, 4 p.m.Wednesday, Oct. 17Kadena, Okinawa Christian International and Zion Christian Academy vs. Kubasaki at Kishaba Housing Area, 4 p.m.END REGULAR SEASONPostseasonWednesday, Oct. 24Okinawa Activities Council district cross-country meet, Kadena, Okinawa Christian International, Zion Christian Academy and Kubasaki at Cape Zanpa (Bolo Point), 4 p.m.

TennisThursday, Sept. 13Kadena at Kubasaki, 3 p.m.Thursday, Sept. 20Kubasaki vs. Kadena at Risner Tennis Complex, Kadena Air Base, 3 p.m.Thursday, Sept. 27Kadena at Kubasaki, 3 p.m.Thursday, Oct. 4Kubasaki vs. Kadena at Risner Tennis Complex, Kadena Air Base, 3 p.m.Thursday, Oct. 11Kadena at Kubasaki 3 p.m.Thursday, Oct. 18Kubasaki vs. Kadena at Risner Tennis Complex, Kadena Air Base, 3 p.m.END REGULAR SEASONPostseasonThursday, Oct. 25Okinawa Activities Council district doubles tennis tournament, Kadena at Kubasaki, 3 p.m.Monday, Oct. 29Okinawa Activities Council district singles tennis tournament, Kadena at Kubasaki, 3 p.m.

Girls volleyballTuesday, Sept. 11Kubasaki at Okinawa Christian International, 6:30 p.m.Thursday, Sept. 13Kadena at Kubasaki, 6:30 p.m.Tuesday, Sept. 18Kubasaki at Okinawa Christian International, 6:30 p.m.Thursday, Sept. 20Okinawa Christian International at Kadena, 6:30 p.m.Tuesday, Sept. 25Okinawa Christian International at Kubasaki, 6:30 p.m.Thursday, Sept. 27Kubasaki at Kadena, 6:30 p.m.Tuesday, Oct. 2Kadena at Okinawa Christian International, 6:30 p.m.Thursday, Oct. 4Kadena at Kubasaki, 6:30 p.m.Tuesday, Oct. 9Okinawa Christian International at Kubasaki, 6:30 p.m.Thursday, Oct. 11Kubasaki at Kadena, 6:30 p.m.Thursday, Oct. 18Okinawa Christian International at Kadena, 6:30 p.m.Tuesday, Oct. 23Kadena at Okinawa Christian International, 6:30 p.m.END REGULAR SEASON

Guam

Girls volleyball(varsity matches begin at 7 p.m. except where noted and those involving Guam Adventist Academy, who play at 5 p.m. on Fridays)Friday, Aug. 31Okkodo at St. John’sHarvest Christian Academy at Simon SanchezJohn F. Kennedy at St. Paul ChristianGuam Adventist Academy at Academy of Our Lady of GuamGuam High at Notre DameSouthern at George Washington, 8 p.m.Saturday, Sept. 1John F. Kennedy at OkkodoSimon Sanchez at St. John’sSt. Paul Christian at Harvest Christian AcademyAcademy of Our Lady of Guam at Guam HighGeorge Washington at Notre DameSouthern vs. Guam Adventist Academy at AgatTuesday, Sept. 4Harvest Christian Academy at OkkodoSt. Paul Christian at Simon SanchezSt. John’s at John F. KennedyAcademy of Our Lady of Guam vs. Southern at AgatGuam Adventist Academy at Notre DameGeorge Washington at Guam High, 8 p.m.Friday, Sept. 7John F. Kennedy at Harvest Christian AcademyOkkodo at Simon SanchezGuam Adventist Academy at Guam HighSouthern at Notre DameGeorge Washington at Academy of Our Lady of Guam, 8 p.m.Saturday, Sept. 8Harvest Christian Academy at St. John’sOkkodo at St. Paul ChristianJohn F. Kennedy at Simon SanchezAcademy of Our Lady of Guam at Notre DameGuam High vs. Southern at AgatGuam Adventist Academy at George WashingtonTuesday, Sept. 11Guam High at John F. KennedyHarvest Christian Academy at Academy of Our Lady of GuamSt. John’s at Notre DameSouthern at St. Paul ChristianGuam Adventist Academy at Simon SanchezGeorge Washington at Okkodo, 8 p.m.Friday, Sept. 14Guam Adventist Academy at St. Paul Christian, 6:30 p.m.Academy of Our Lady of Guam at Simon SanchezHarvest Christian Academy at Guam HighiNotre Dame at OkkodoSt. John’s vs. Southern at AgatJohn F. Kennedy at George WashingtonSaturday, Sept. 15Guam High at Simon SanchezGeorge Washington at Harvest Christian AcademyJohn F. Kennedy at Notre DameOkkodo at SouthernSt. Paul Christian at Academy of Our Lady of GuamGuam Adventist Academy at St. John’sTuesday, Sept. 18Academy of Our Lady of Guam at St. John’sSt. Paul Christian at Guam HighNotre Dame at Harvest Christian AcademySouthern at John F. KennedyGuam Adventist Academy at OkkodoSimon Sanchez at George Washington, 8 p.m.Friday, Sept. 21Guam Adventist Academy at John F. KennedyOkkodo at Academy of Our Lady of GuamGuam High at St. John’sSimon Sanchez at Notre DameSouthern at Harvest Christian AcademyGeorge Washington at St. Paul Christian, 8 p.m.Saturday, Sept. 22Academy of Our Lady of Guam at John F. KennedyOkkodo at Guam HighSt. John’s at George WashingtonNotre Dame at St. Paul ChristianSimon Sanchez vs. Southern at AgatGuam Adventist Academy at Harvest Christian AcademyTuesday, Sept. 25St. John’s at OkkodoSimon Sanchez at Harvest Christian AcademySt. Paul Christian at John F. KennedyNotre Dame at Guam HighGuam Adventist Academy at Academy of Our Lady of GuamGeorge Washington vs. Southern at Agat, 8 p.m.Friday, Sept. 28Okkodo at John F. KennedySt. John’s at Simon SanchezHarvest Christian Academy at St. Paul ChristianGuam Adventist Academy vs. Southern at AgatGuam High at Academy of Our Lady of GuamNotre Dame at George Washington, 8 p.m.Saturday, Sept. 29Okkodo at Harvest Christian AcademySimon Sanchez at St. Paul ChristianJohn F. Kennedy at St. John’sGuam High at George WashingtonSouthern at Academy of Our Lady of GuamGuam Adventist Academy at Notre DameTuesday, Oct. 2St. Paul Christian at St. John’sHarvest Christian Academy at John F. KennedySimon Sanchez at OkkodoNotre Dame vs. Southern at AgatGuam Adventist Academy at Guam highAcademy of Our Lady of Guam at George Washington, 8 p.m.Friday, Oct. 5St. John’s at Harvest Christian AcademySt. Paul Christian at OkkodoSimon Sanchez at John F. KennedyNotre Dame at Academy of Our Lady of GuamSouthern at Guam HighSaturday, Oct. 6Guam Adventist Academy at George WashingtonEND REGULAR SEASONPostseasonQuarterfinals (matches begin at 6 p.m.)Friday, Oct. 12Match 1—First-place Taga vs. fourth-place GadaoMatch 2—Second-place Gadao vs. third-place TagaMatch 3—Second-place Taga vs. third-place GadaoMatch 4—First-place Gadao vs. fourth-place TagaSemifinalsTuesday, Oct. 16Match 5—Match 1 winner vs. Match 2 winner, site to be determined, 5:30 p.m.Match 6—Match 3 winner vs. Match 4 winner, site to be determined, 7 p.m.Friday, Oct. 19Third-place matchMatch 7—Match 5 loser vs. Match 6 loser, site to be determined, 5:30 p.m.ChampionshipMatch 8—Match 5 winner vs. Match 6 winner, site to be determined, 7 p.m.

Golf(matches begin at 4 p.m.)Tuesday, Aug. 28Guam High vs. St. John’s at Guam International Country ClubFather Duenas Memorial vs. St. Thomas Aquinas, site to be determinedJohn F. Kennedy vs. Harvest Christian Academy at Nimitz Hill Golf CourseThursday, Aug. 30Father Duenas Memorial vs. Okkodo, St. John’s at John F. Kennedy at Guam International Country ClubGuam High vs. St. Thomas Aquinas, site to be determinedTuesday, Sept. 4St. John’s vs. St. Thomas Aquinas, site to be determinedGuam High vs. Okkodo at Guam International Country ClubFather Duenas Memorial vs. Harvest Christian Academy at Nimitz Hill Golf CourseThursday, Sept. 6St. John’s vs. Okkodo, St. Thomas Aquinas vs. John F. Kennedy at Guam International Country ClubHarvest Christian Academy vs. Guam High at Nimitz Hill Golf CourseTuesday, Sept. 11St. John’s vs. Harvest Christian Academy, John F. Kennedy vs. Father Duenas Memorial at Nimitz Hill Golf CourseSt. Thomas Aquinas vs. Okkodo at Guam International Country ClubThursday, Sept. 13Okkodo vs. John F. Kennedy, George Washington vs. St. John’s at Guam International Country ClubFather Duenas Memorial vs. Guam High at Nimitz Hill Golf CourseHarvest Christian Academy vs. St. Thomas Aquinas, site to be determinedTuesday, Sept. 18John F. Kennedy vs. Guam High, Okkodo vs. Harvest Christian Academy at Nimitz Hill Golf CourseFather Duenas Memorial vs. St. John’s at Guam International Country ClubThursday, Sept. 20St. John’s vs. Guam High, St. Thomas Aquinas vs. Father Duenas Memorial at Nimitz Hill Golf CourseHarvest Christian Academy vs. John F. Kennedy at Guam International Country ClubTuesday, Sept. 25St. Thomas Aquinas vs. Guam High, Okkodo vs. Father Duenas Memorial at Nimitz Hill Golf CourseJohn F. Kennedy vs. St. John’s at Guam International Country ClubThursday, Sept. 27Okkodo vs. Guam High, Harvest Christian Academy vs. Father Duenas Memorial at Nimitz Hill Golf CourseSt. Thomas Aquinas vs. St. John’s at Guam International Country ClubTuesday, Oct. 2Okkodo vs. St. John’s at Guam International Country ClubJohn F. Kennedy vs. St. Thomas Aquinas, site to be determinedGuam High vs. Harvest Christian Academy at Nimitz Hill Golf CourseThursday, Oct. 4Father Duenas Memorial vs. John F. Kennedy, Harvest Christian Academy vs. St. John’s at Guam International Country ClubOkkodo vs. St. Thomas Aquinas, site to be determinedTuesday, Oct. 9Guam High vs. Father Duenas Memorial, St. Thomas Aquinas vs. Harvest Christian Academy at Nimitz Hill Golf CourseJohn F. Kennedy vs. Okkodo at Guam International Country ClubThursday, Oct. 11Guam High vs. John F. Kennedy, Harvest Christian Academy vs. Okkodo at Guam International Country ClubSt. John’s vs. Father Duenas Memorial at Nimitz Hill Golf CourseEND REGULAR SEASONPostseasonThursday, Oct. 18Independent Interscholastic Athletic Association of Guam all-island golf tournament at Nimitz Hill Golf Course, 9 a.m.

Cross country(meets begin at 4:30 p.m.)Friday, Aug. 24Guam High vs. St. John’s at Two Lovers PointGeorge Washington at OkkodoHarvest Christian Academy at Father Duenas Memorial/Academy of Our Lady of GuamSouthern at Simon SanchezSouthern Christian Academy at John F. KennedyMonday, Aug. 27Guam High at Harvest Christian AcademySt. Paul Christian at SouthernOkkodo at Simon SanchezJohn F. Kennedy vs. St. John’s at Two Lovers PointSouthern Christian Academy at George WashingtonFriday, Aug. 31St. John’s at Harvest Christian AcademySouthern at Father Duenas Memorial/Academy of Our Lady of GuamGeorge Washington at John F. KennedyOkkodo vs. St. Paul Christian, site to be determinedSimon Sanchez vs. Southern Christian Academy at Agat Baseball FieldTuesday, Sept. 4Harvest Christian Academy at John F. KennedySimon Sanchez at George WashingtonFather Duenas Memorial/Academy of Our Lady of Guam at OkkodoSouthern at Guam HighSouthern Christian Academy vs. St. Paul Christian, site to be determinedFriday, Sept. 7Simon Sanchez at John F. KennedyOkkodo at Guam HighGeorge Washington vs. St. Paul Christian, site to be determinedSt. John’s at SouthernFather Duenas Memorial/Academy of Our Lady of Guam vs. Southern Christian Academy at Agat Baseball FieldMonday, Sept. 10Southern at Harvest Christian AcademySt. John’s at OkkodoGeorge Washington at Father Duenas Memorial/Academy of Our Lady of GuamSt. Paul Christian at Simon SanchezSouthern Christian Academy at Guam HighFriday, Sept. 14St. John’s at George WashingtonGuam High at Simon SanchezJohn F. Kennedy at southernSt. Paul Christian at Father Duenas Memorial/Academy of Our Lady of GuamHarvest Christian Academy vs. Southern Christian Academy at Agat Baseball FieldMonday, Sept. 17Okkodo at Harvest Christian AcademyGeorge Washington at Guam HighJohn F. Kennedy vs. St. Paul Christian, site to be determinedFather Duenas Memorial/Academy of Our Lady of Guam at Simon SanchezSouthern Christian Academy vs. St. John’s at Two Lovers PointFriday, Sept. 21Harvest Christian Academy at George WashingtonGuam High vs. St. Paul Christian, site to be determinedSt. John’s at Simon SanchezSouthern at OkkodoJohn F. Kennedy at Father Duenas Memorial/Academy of Our Lady of GuamMonday, Sept. 24Okkodo at John F. KennedySimon Sanchez at Harvest Christian AcademyFather Duenas Memorial/Academy of Our Lady of Guam at Guam HighSt. John’s vs. St. Paul Christian, site to be determinedSouthern Christian Academy at SouthernMonday, Oct. 1St. Paul Christian at Harvest Christian AcademyFather Duenas Memorial/Academy of Our Lady of Guam vs. St. John’s at Two Lovers PointJohn F. Kennedy at Guam HighSouthern at George WashingtonOkkodo vs. Southern Christian Academy at Agat Baseball FieldEND REGULAR SEASONPostseasonThursday, Oct. 11Independent Interscholastic Athletic Association of Guam all-island cross-country meet at Nimitz Hill Golf Course.


Stripes in 7



around the web


Sign Up for Daily Headlines

Sign-up to receive a daily email of today’s top military news stories from Stars and Stripes and top news outlets from around the world.

Sign up