Quantcast

Winter All-Europe teams

By STARS AND STRIPES Published: April 2, 2020

Basketball

Boys

First team
G Jerod Little, Ramstein (Sr.)
G Darius Camp, Kaiserslautern (Sr.)
G/F Gabriel Kruse, Black Forest (Sr.)
F/C Jonas Matthews, Vilseck (Sr.)
G/F Tyrell Holland, Naples (Sr.)
G Cameron Gaetos, Vilseck (Jr.)
C Dominique Bivins, Wiesbaden (Jr.)
F Jason Jones Jr., Ramstein (Sr.)
G Tre Dotson, Kaiserslautern (Sr.)
G Chandler Pigge, Baumholder (Jr.)
Second team
G/F Josh Valembrun, Vilseck (Jr.)
F Christion Breton-Hall, Ramstein (Sr.)
G/F Ahmir Johnson, Stuttgart (Sr.)
G Ti Hunter, Naples (Jr.)
G/F Malachai Brooks, Aviano (Sr.)
G Deshawn Herold-Adams, Hohenfels (Jr.)
G Jacob Fortune, Black Forest (Sr.)
G Amare Francois, Lakenheath (Soph.)
G Jalen Pollard, Brussels (Sr.)
G Jayden Butler, Rota (Fr.)
G Darnell Moran Jr., Wiesbaden (Sr.)

Girls

First team
G Gabi Shultz, SHAPE (Sr.)
G Claire Troiano, Vicenza (Jr.)
G Olivia Sullens, Stuttgart (Soph.)
G Lorelai Vargo, Spangdahlem (Soph.)
G Alexis Tri, Ramstein (Sr.)
F Skye DaSilva-Mathis, Stuttgart (Jr.)
G Roxanne Sasse, Naples (Jr.)
F/C Izzy Smith, Spangdahlem (Sr.)
F Shannon McCray, Ramstein (Sr.)
C Mikyla Harkley, Aviano (Jr.)
Second team
C Alayna Potter, Ramstein (Jr.)
G Tori Morris, AFNORTH (Soph.)
F Audrey Elisondo, Kaiserslautern (Fr.)
G June Smith, Hohenfels (Jr.)
G Victoria Antoine, Stuttgart (Sr.)
F Mia Rawlins, Naples (Sr.)
G Alynna Palacios, Wiesbaden (Soph.)
G Rebecca Moon, Kaiserslautern (Soph.)
G/F Lydia Coyour, Baumholder (Jr.)
F Brealin Redecker, Vicenza (Jr.)


Cheer

First team
Ashley Keene, Alconbury (Jr.)
Allison Lee, Alconbury (Fr.)
Kylee Davis, Lakenheath (Sr.)
Piper Moad, Lakenheath (Sr.)
Josiah Gonzalez, Lakenheath (Soph.)
Samantha Sonka, Ramstein (Sr.)
Jasmine McKinley, Ramstein (Fr.)
Kaesha Gavina, Stuttgart (Sr.)
Skylar Roesti, Stuttgart (Jr.)
Abigail Murphy, Stuttgart (Soph.)
Jessica Hall, Wiesbaden (Fr.)
Amaya Harvey, Wiesbaden (Sr.)
Second team
Sasha Willingham, Kaiserslautern (Fr.)
Chasity Griffin, Ramstein (Jr.)
Emilee Mullennix, Ramstein (Soph.)
Savannah Matteson, Rota (Sr.)
Samantha Macalintal, SHAPE (Sr.)
Rylee Long, Spangdahlem (Fr.)
Savannah Winkler, Spangdahlem (Soph.)
Abigail Alexander, Stuttgart (Jr.)
Nakira Smith, Stuttgart (Soph.)
Bailey Clark, Vicenza (Fr.)
Jacob Wahman, Wiesbaden (Sr.)
Izabella Pitaniello, Wiesbaden (Jr.)