Support our mission

High school

All-region teams

SoccerBoys Region IFirst team Elmer Ramos, Lakenheath Claudius Karich, AFNORTH Max de Bok, International School of Brussels Christopher Miles, Lakenheath Ken Ford, Alconbury Kenneth Tuth, SHAPE Matthieu L’Hostis, ISB Dominick Defazio, Brussels Ben Dixon, Menwith Hill Nathan Dallaire, Alconbury Kristjan Lozar, SHAPE Logan Harless, AFNORTH Val Evans, Menwith Hill Kyle Freaney, Lakenheath Asgeir Ingunnarson, ISBHonorable Mention Henry Brenninkmeijer, ISB Ben Keltjens, ISB Eren Yabici, AFNORTH Jonah Walzer, Alconbury Enrique Diaz, Shape Hayden Pfefferkorn, Brussels

Region II/III, Division IFirst team Sean Dunbar, Kaiserslautern Antonio Oduber, Ramstein Alexander Dexter, Kaiserslautern Daniel Bacskai, Patch Liam Houlgate, Patch Conner Ullian, Ramstein Tyler Kearny, Patch Brent Bluemmert, Wiesbaden Pierre Elysee, Vilseck Ryan Rimmler, Kaiserslautern Damon White, Ramstein Dillon Thompson, Ramstein

Region II/III, Division II/IIIFirst team Dylan Sosso, Black Forest Academy Jason Kragt, BFA Jeremie Kautzman, BFA Oliver Widmer, BFA Sam Mussee, BFA Alex Rodriquez, Bitburg Kiernan Blouin, Hohenfels Alex Lange, Hohenfels Chris Lucios, Hohenfels Ben Harrison, Hohenfels Kevin Ferrera, Hohenfels Tarik Anderson, AnsbachHonorable mention Gonzalez Christian, Baumholder

Region IVFirst team Lotanna Mba, Marymount Sharma Vishal, Ameircan Overseas School of Rome Miguel De Frutos, Naples Paul Jobard, Florence Antonio Tartaglia, Vicenza Dundrey Peoples, Aviano Alessandro Elia, AOSR Lorenzo King, Aviano Giovanni Acampora, Marymount Marco Peruzzo, Vicenza Dylan Van Wynsberghe, Sigonella Antonio Luca, Florence Nathan Cairns, Naples Diego Piorico, Marymount Sam Ney, VicenzaHonorable mention Thomas Wray, Sigonella Andre Pregoni, Marymount Hayden Roers, Aviano Leonardi Francesco, AOSR Davide Di Costanzo, Naples Nicolas Galles, Vicenza Mario Bacci, Florence David Laird, Naples

Girls Region IFirst team Caitlyn Helwig, AFNORTH Maddie Franke, Lakenheath Brooke Roberts, Alconbury Laura Helbling, Brussels Olivia Powdar, SHAPE Morgan Maloney, Brussels Sophia Munoz, AFNORTH Adele Teti, Alconbury Begona Rodriguez Bravo, SHAPE Grace Phillips, AFNORTH Emily Grant, Lakenheath Erin O’Brien, SHAPE Alley LaPlante, Menwith Hill Sarah Phillips, AFNORTH Roni Teti, AlconburyHonorable mention ErlenAnna Steinarsdottir, ISB Kirsten Evans, Lakenheath Sabrina Sepul, ISB Kirsten Carson, Brussels Laela Evans, Menwith Hill

Region II/III, Division IFirst team Ebony Madrid, Ramstein Ariana Osmar, Kaiserslautern Catherine Klein, Wiesabden Nique DuBois, Ramstein Danielle Mannier, Patch Erin Barnett, Ramstein Kaitlyn Farrar, Patch Janice Teschner, Wiesbaden McKenna Roden, Kaiserslautern Meaghan Amberlang, Patch Madison Barta, Wiesbaden Kristen Press, RamsteinHonorable mention Kayla Hort, Wiesbaden Matty Spohr, Ramstein Hannah Grebos, Kaiserslautern Whitney Mannier, Patch Amelia Tugman, Vilseck

Region II/III, Division II/IIINastya Henry, Ansbach Karina Inchauregui, Baumholder Lois Schotanus, BFA Anna Kragt, BFA Ellie Stemple, BFA Chloe Moorlag, BFA Lindsay Kopecky, Bitburg Shelby Atkinson, Hohenfels Amelia Heath, Hohenfels Jessie Gamez, Hohenfels Bella Sacriste, Hohenfels Maia McDaniels, Hohenfels

Region IVFirst team Shiloh Houseworth, Naples Kylie Beltz, Naples Emma Knapp, Vicenza Jill Thurston, Naples Elyse Slabaugh, Aviano Alessia Giombini, AOSR Tory Brock, Vicenza Carolyn Schumacher, Sigonella Amanda Ortega, Naples Lynda Reed, Sigonella Abigail Jackson, Vicenza Pipa Mercer, AOSR Rebecca Ives, Aviano Ludovica Sessa, AOSRHonorable mention Angelica Sheils, Naples Alyssa Havlin, Vicenza Leilani Wojtal, Sigonella

BaseballWest regionFirst team Trent Weldon, AFNORTH Zach Coronado, AFNORTH Luke Bonenclark, AFNORTH James Wood, Alconbury Walker Russell, Alconbury Dom Ferneding, Bitburg Tyriq Zvijer, Bitburg Matt Brinker, Lakenheath Devin Gray, Lakenheath Hayden Hartman, Lakenheath Dylan Letterle, SHAPE Anthony Dellorso, SHAPEHonorable mention Garrett Roach, AFNORTH Braydun Burke, Lakenheath Austin Stephens, SHAPE

East RegionFirst team Ben Ciero, Ramstein Antonio Ortiz, Ramstein Woody Woodruff, Ramstein Andrew Buxkemper, Patch Kurt Hall, Vilseck Garrett Becker, Patch Jon Oswald, Ramstein Zach Buhrer, Ramstein Josh Childs, Wiesbaden Kilian Knight, Kaiserslautern Dylan Blackmon, Wiesbaden Reed Marshall, Patch Brad Patterson, Vilseck Ja'Markus Myles, KaiserslauternHonorable mention Nick Duplessie, Ansbach Carlos Muniz, Kaiserslautern Jack Putnam, Patch James Kizler, Kaiserslautern Andrew Loveless, Vilseck

South RegionJake Britton, Sigonella Torin Dennison, Vicenza Zach DeSanto, Sigonella Robert Dromerhauser, Naples Levi Martin, Vicenza Kory McKinney, Naples Tommy McManus, Sigonella Max Monnard, Vicenza Alex Ogletree, Sigonella George Shaffer, Naples Louis Veazey, VicenzaHonorable mention Randall Bagtas, Vicenza Micah Dye, Sigonella Manny Gamboa, Aviano Davis Steiner, Naples Zane Zimmermann, Naples

SoftballWest regionFirst team Becky Matthews, Alconbury Meghan Bibb, Lakenheath Shannon Cox, Lakenheath Nikka Jiao, Bitburg Latavia Young, Alconbury Catherine Payne, Alconbury Khloe Miller, Lakenheath Gabrielle Le, AFNORTH Arianna Lemieux, Lakenheath Kianni Martinez, AFNORTH Nichelle Price-Parham, BaumholderHonorable mention Isabelle Hernandez, AFNORTH Ashlynn Stayton, Alconbury Hailey VanValkenburg, SHAPE Anghelina Ene, SHAPE

East regionFirst team Tori Liggins, Kaiserslautern Elana Montanez, Vilseck Mackenzie Coleman, Patch Shannon Nam, Patch Kristina Poe, Ramstein Nina Knight, Kaiserslautern Janin Powers, Vilseck Tenley Getschman, Patch Abby Walker, Ramstein Elizabeth Hansen, Patch Latisha Williams, Hohenfels Brittany Crown, Ramstein Tia Hall, Kaiserslautern Hannah Philpot, KaiserslauternHonorable mention Sierra Nelson, Ramstein Rachel Beville, Wiesbaden Brooke Bean, Hohenfels Sarah Wilhite, Ramstein Sydni Steich, Vilseck Lauryn A.-Garcia, Vilseck Kaylee Luginbuhl, Vilseck Sydney Brown, Kaiserslautern Liena Tatum, Ansbach

South RegionFirst team Shamera Lane, Aviano Deja Knight, Aviano MacKenzie Milligan, Aviano Megan Buffington, Vicenza Soliyah Stevens-Ogaz, Vicenza Brianna Baker, Vicenza Hanna Barnes, Sigonella Elizabeth Camus, Sigonella Sydney Moore, Sigonella Sarah Kemp, Naples Erin Dromerhauser, Naples Rachel Hoyt, VicenzaHonorable mention Ashley Mills, Aviano Maggie Lewandowski, Aviano Abigeal Lynch, Naples Tiffany Jones, Naples Kaitlyn Lehtola, Sigonella Nina Tarr, Vicenza


Stripes in 7



around the web


Sign Up for Daily Headlines

Sign-up to receive a daily email of today’s top military news stories from Stars and Stripes and top news outlets from around the world.

Sign up