Subscribe

Schedule/results for Tuesday, Feb. 19

Double-elimination playoffs (Teams are eliminated from title consideration after two losses, but play on for lesser placement)

Boys Division I (At Camp Foster and Marine Corps Air Station Futenma, Okinawa) Kadena 69, John F. Kennedy 52; John F. Kennedy eliminated Okkodo 57, Christian Academy Japan 47; Christian Academy Japan eliminated Guam High 51, Seoul American 43; Seoul American eliminated Yokota 61, Nile C. Kinnick 54 American School in Japan 46, Faith Academy 39 St. Mary's 58, John F. Kennedy 24 Father Duenas Memorial 48, Kubasaki 46 CAJ 48, Southern 37 Kadena 60, Okkodo 57; Okkodo eliminated George Washington 48, Seoul American 46 Yokota 71, Guam HIgh 49; Guam High eliminated

Tuesday schedule complete

Division II (At Camp Zama, Japan) E.J. King 55, St. Maur International 18 Daegu 83, Osan American 68 Yongsan International-Seoul 50, Okinawa Christian International 46; Okinawa Christian eliminated Morrison Christian Academy 95, Zion Christian International 78; Zion Christian eliminated St. Paul Christian 54, Robert D. Edgren 53 Zama American 55, Matthew C. Perry 48 Yongsan International-Seoul 48, Perry 40; Perry eliminated Edgren 60, Morrison Christian 56; Morrison eliminated Zama American 53, St. Paul Christian 49

Tuesday schedule complete

Girls Division I (At Yokota Air Base, Japan) Seoul American 47, Guam High 12; Guam High eliminated Kubasaki 43, Seisen International 13; Seisen International eliminated John F. Kennedy 45, Yokota 39; Yokota elminated Southern 50, Okkodo 33; Okkodo eliminated American School in Japan 55, Academy of Our Lady 32 Notre Dame 44, Guam High 28 Nile C. Kinnick 46, Kadena 38 Christian Academy Japan 33, Seisen International 18 Seoul American 44, Kubasaki 26; Kubasaki eliminated Yokota 36, Faith Academy 31 Southern 45, John F. Kennedy 29; John F. Kennedy eliminated

Tuesday schedule complete

Division II (At Misawa Air Base, Japan) Robert D. Edgren 51, Daegu 31; Daegu eliminated St. Paul Christian 45, M.C. Perry 36; Perry eliminated Zama American 50, Yongsan International-Seoul 45 Morrison Christian Academy 43, E.J. King 24 King 57, Robert D. Edgren 54; Edgren eliminated Yongsan International-Seoul 59, St. Paul Christian 43; St. Paul eliminated Morrison Christian 44, Zama American 17 E.J. King 54, Yongsan-International Seoul 48; YIS-S eliminated Osan American 33, International School of the Sacred Heart 25, ninth and 10th place Daegu 55, Perry 27, seventh and eighth place

Tuesday schedule complete


Stripes in 7



around the web


Sign Up for Daily Headlines

Sign-up to receive a daily email of today’s top military news stories from Stars and Stripes and top news outlets from around the world.

Sign up