Subscribe

Schedule/results for Monday, Feb. 18

Double-elimination playoffs (Teams are eliminated from title consideration after two losses, but play on for lesser placement)

Boys Division I (At Camp Foster and Marine Corps Air Station Futenma, Okinawa)Faith Academy 45, John F. Kennedy 34 Okkodo 60, Christian Academy Japan 41 Kadena 55, St. Mary’s International 47 American School In Japan 61, Guam High 50 Father Duenas Memorial 42, Southern 24 Nile C. Kinnick 55, George Washington 41 Seoul American 58, Yokota 55 Faith Academy 58, Okkodo 34 ASIJ 65, Kadena 35 CAJ 48, St. Mary's 34; St. Mary's eliminated Father Duenas 56, Kinnick 50 Guam High 52, Southern 43, Southern eliminated Kubasaki 46, Seoul American 41 Yokota 48, George Washington 46; George Washington eliminated

Monday schedule complete

Division II (At Camp Zama, Japan) St. Paul Christian 69, E.J. King 39 Robert D. Edgren 63, St. Maur International 50 Matthew C. Perry 55, Okinawa Christian International 36 Zion Christian Academy 79, Osan American 77 OT St. Paul Christian 61, Daegu 56 Edgren 61, Yongsan International-Seoul 47 Perry 72, Morrison Christian Academy 60 Zama American 88, Zion Christian 61 Okinawa Christian 75, Daegu 49; Daegu eliminated YIS-S 64, Osan American 59, Osan eliminated Morrison Christian 70, King 49; King eliminated Zion Christian 62, St. Maur 59; St. Maur eliminatedMonday schedule complete

Girls Division I (At Yokota Air Base, Japan) American School in Japan 46, Guam High 16 Kubasaki 36, Notre Dame 24 Academy of Our Lady of Guam 46, Seisen International 13 Seoul American 39, Christian Academy Japan 24 Nile C. Kinnick 48, John F. Kennedy 30 Southern 49, Faith Academy 33 Yokota 57, Okkodo 51 ASIJ 52, Kubasaki 35 Academy of Our Lady 57, Seoul American 35 Seisen 36, Notre Dame 30; Notre Dame eliminated Kinnick 58, Southern 45 John F. Kennedy 29, CAJ 23; CAJ eliminated Kadena 54, Yokota 26 Okkodo 34, Faith Academy 24; Faith Academy eliminated

Monday schedule complete

Division II (At Misawa Air Base, Japan) Daegu 36, International School of the Sacred Heart 26 Morrison Christian Academy 42, Osan American 15 Zama American 40, Robert D. Edgren 37 E.J. King 50, St. Paul Christian 33 Yongsan International-Seoul 46, Daegu 37 Morrison Christian 54, Perry 24 Edgren 51, Osan American 25; Osan American eliminated St. Paul Christian 48, Sacred Heart 42; Sacred Heart eliminated

Monday schedule complete


Stripes in 7



around the web


Sign Up for Daily Headlines

Sign-up to receive a daily email of today’s top military news stories from Stars and Stripes and top news outlets from around the world.

Sign up