Quantcast

Day 1 schedule

By STARS AND STRIPES Published: November 4, 2019

Boys
Singles
First round

Yuki Toyokawa (1), St. Mary’s, bye; Brett Davis, Kadena, vs. Dylan Mills, Yokota; Yugo Cooley, Perry vs. Aden Leggio, Kubasaki; Ryken Calleros (8), Edgren, vs. Liam Hunter, Zama; Lee (5), YIS-Seoul, bye; Abe, CAJ, vs. Kaito Bergman, King; Matei Bistriteanu, St. Mary’s, vs. Tanaka, CAJ; Daniel Posthumus (4), Kinnick, bye; Takumi Kodama (3), King, bye; Daul Bae, Humphreys, vs. Matthew Manson, Kinnick; Owen Lambie, Yokota, vs. Justin Saavedra, Kadena; David Bellas (6), Humphreys, bye; Kai Grubbs (7), Kubasaki, vs. Ethan Sessions, Daegu; Kouto Yamaguchi, Zama, vs. Taksin Mann, Edgren; Joseph Moreno, Daegu, vs. Jaythan Baythavong, Perry; Choi (2), YIS-Seoul, bye.
Doubles
First round

Toyokawa-Bistriteanu (1), bye; Bellas-Bae vs. Devante Teerink and Brandon Powell, King; R.J. Smola and Davis, Kadena, vs. Rim Gong and Amari Smith, Daegu; Cooley-Baythavong (8) vs. Michael Rice and Christian Herrera, Edgren; Bae and Tanaka (5), CAJ, bye; Daniel Kang and Joshua Park, YIS-Seoul, vs. Joshua Allen and Chris Lopes, Zama; Calleros-Mann vs. Henry Luksc and Colin Lundberg, Kubasaki; Posthumus-Manson (4), bye; Choi-Lee (3), bye; Lambie and Patrick Hakun, Yokota, vs. Micah Kim and Forrest Taylor, Daegu; Seiga Shimamura and Yuta Hatanaka (6), St. Mary’s, vs. Saavedra and Matt Steele, Kadena; Grubbs-Leggio (7) vs. Zemon Davis and Mills, Yokota; James Rivet and Kenny Santos, Osan, vs. Bodhi Kuiper and Justin Crouch, Kinnick; Moreno-Sessions vs. Nakazawa and Ishikawa, CAJ; Kodama-Bergman (2), bye.

Girls
Singles
First round

Sarah Omachi (1), Seisen, bye; Danica Setka, Yokota, vs. Ella Sims, Daegu; Arisa Manuel, Kubasaki, vs. Ageha Speck, Perry; Amary-Gail Perfecto (8), Kinnick, vs. Felicia Lowery, Osan; Lisa Dombrowski (5), Kadena, vs. Elizabeth Rice, Edgren; Kiara McLain, CAJ, vs. Irene Gil, YIS-Seoul; Halle Santiago, King, vs. Pulani Tremel, Zama; Melissa Pritchett (4), Humphreys, bye; Jenna Mahoney (3), Edgren, bye; Ally Johnson, Kadena, vs. Jae Garland, King; Olivia Archambault, Perry, vs. Chante Broomes, Kubasaki; Aleigh Lamis (6), Kinnick, vs. Angelina Tetherow, Zama; Debangi Mohanta (7), Seisen, vs. Ashley Kim, Humphreys; Emma Sims, Daegu, vs. Jenny Sung, CAJ; Yoonju Choe, Osan, vs. Jessica Vernon, Yokota; Ashley Koo (2), YIS-Seoul, bye.
Doubles
First round

Omachi-Mohanta (1), bye; McLain-Sung vs. Manuel and Marissa Corn, Kubasaki; Emma Sims and Ashley Ballanco, Daegu, vs. Speck and Aaliya Ligasan, Perry; Santiago-Garland (8) vs. Noelle Asato and Mayann Rivera, Kadena; Pritchett-Kim (5) vs. Setka and Stacy Morioka, Yokota; Broomes and Willow Lewis, Kubasaki, vs. Cassi Boyer and Sarah Beth Logan, Kinnick; Archambault and Elena Swindell, Perry, vs. Caella Bolin and Sarah Whalen, Zama; Lamis-Perfecto (4), bye; Dombrowski-Johnson (3), bye; Kelly Kenyon and Mikayla Guillory, Osan, vs. Gil and E. Cho, YIS-Seoul; Layla Standbridge and Vernon, Yokota, vs. Choe-Lowery; Mahoney-Rice (6) vs. Isabella Caronan and Ayana Lonesky, King; Amana Fujikawa and Lauren Woody (7), Seisen, vs. Toto Kang and Chelyn Park, Humphreys; Mae Sussman and Jae Eun Shin, CAJ, vs. Ella Sims and Seunglee Davis, Daegu; Tremel-Tetherow vs. Caitlyn Carroll and Anne Hart, Edgren; Koo-Cho (2), bye.

Mixed doubles
First round

Toyokawa-Woody (1), bye; Rice-Carroll vs. Santos-Kenyon; Gong-Davis vs. Davis-Morioka; Smola-Asato (8) vs. Herrera-Hart; Crouch-Boyer (5) vs. Smith-Ballanco; Luksc-Corn vs. Payton Strain and Ligasan, Perry; Teerink-Caronan vs. Kim-Park; Park-E. Cho (4), YIS-Seoul, bye; Shimamura-Fujikawa (3), bye; Rivet-Guillory vs. Lopes-Whalen; Luke Howard and Swindell, Perry, vs. Allen-Bolin; Taylor-Kang (6) vs. Powell-Lonesky; Hakun-Standbridge (7) vs. Lundberg-Lewis; Nakazawa-Sussman vs. Steele-Rivera; Kuiper-Logan vs. Ishikawa-Shin; Kang and Hyunjung Cho (2), YIS-Seoul, bye.

from around the web