Subscribe

(Editor’s Note: Updated Sunday, May 21)

RAMSTEIN AIR BASE, Germany — Results from the DODDS-Europe Divisions I, II, III and IV soccer tournaments which ended Saturday.

Boys Division IThursday

Pool play

Ramstein 5, Kaiserslautern 1

Heidelberg 5, Würzburg 0

Semifinals

Ramstein 1, Lakenheath 0

Heidelberg 5, Wiesbaden 0

Friday’s games

Third place

Lakenheath 3, Wiesbaden 1

Championship

Heidelberg 4, Ramstein 1

Boys Division IIThursday

Pool play

Naples 2, Hanau 0

Patch 1, Mannheim1

Black Forest Academy 1, Bitburg 0

SHAPE 2, Aviano 0

Vilseck 3, Bitburg 2

AFNORTH 1, Naples 1

BFA 2, SHAPE 0

Vilseck 4, Aviano 0

AFNORTH 2, Patch 0

Friday

Semifinals

BFA 2, Naples 0

SHAPE 2, AFNORTH 1

Saturday

Third-place

AFNORTH 2, Naples 0

Championship

SHAPE 1, BFA 0

Boys Division IIIThursday

Pool play

American Overseas School of Rome 3, London Central 0

Bamberg 1, Baumholder 1

Hohenfels 3, Rota 2

London Central 3, Sigonella 1

Sigonella 1, Baumholder 0

AOSR 3, Bamberg 1

Rota 6, Vicenza 0

Vicenza 2, Ansbach 1

Hohenfels 3, Marymount 0

Marymount 4, Ansbach 0

Friday

Semifinals

AOSR 1, Marymount 0

Hohenfels 8, Bamberg 1

Saturday

Third Place

Marymount 2, Bamberg 1

Championship

Hohenfels 4, AOSR 0

Boys Division IVThursday

Pool play

Brussels 2, Incirlik 0

Milan 4, Giessen 1

Alconbury 6, Menwith Hill 0

Ankara 1, Lajes 1

Milan 2, Brussels 1

Giessen 0, Iceland 0

Incirlik 1, Iceland 1

Friday’s games

Semifinals

Brussels 3, Alconbury 1

Milan 3, Lajes 1

Third place

Lajes 2, Alconbury 1

Championship

Milan 7, Brussels 0

Girls Division IThursday

Pool play

Ramstein 2, Wiesbaden 0

Kaiserslautern 7, Würzburg 0

Semifinals

Ramstein 5, International School of Brussels 0

Heidelberg 1, Kaiserslautern 0

Friday’s games

Third place

Kaiserslautern 2, ISB 0

Championship

Heidelberg 5, Ramstein 4, shootout

Girls Division IIThursday

Pool play

Hanau 1, Bitburg 1

Patch 4, Naples 0

AFNORTH 2, Vilseck 1

Mannheim 2, Black Forest Academy 1

Naples 0, SHAPE 0

Hanau 1, Aviano 0

Vilseck 1, Bitburg 0

Mannheim 2, Patch 1

BFA 2, SHAPE 1

Aviano 2, AFNORTH 0

Friday

Semifinals

Aviano 5, Mannheim 2

Patch 1, Hanau 0

Saturday

Third place

Hanau 4, Mannheim 2

Championship

Patch 3, Aviano 1

Girls Division IIIThursday

Pool play

Hohenfels 3, Baumholder 1

Bamberg 4, Ansbach 1

Sigonella 3, Vicenza 0

American Overseas School of Rome 4, Marymount 0

Bamberg 1, Vicenza 0

Hohenfels 5, Marymount 0

Sigonella 4, Ansbach 0

AOSR 0, Baumholder 0

Friday

Pool play

Hohenfels 3, AOSR 2

Sigonella 1, Bamberg 0

Marymount 2, Baumholder 0

Ansbach 0, Vicenza 0

Semifinals

Sigonella 6, AOSR 1

Hohenfels 2, Bamberg 1

Saturday

Third place

AOSR 5, Bamberg 0

Championship

Sigonella 5, Hohenfels 0

Girls Division IVThursday

Pool play

Brussels 2, Menwith Hill 1

Giessen 1, Milan 0

Iceland 3, Ankara 0

Alconbury 2, Lajes 0

Semifinals

Brussels 5, Giessen 0

Menwith Hill 3, Alconbury 0

Friday

Third place

Alconbury 2, Giessen 1 (shootout)

Championship

Brussels 5, Menwith Hill 1

Sign Up for Daily Headlines

Sign-up to receive a daily email of today’s top military news stories from Stars and Stripes and top news outlets from around the world.

Sign up