Quantcast
Advertisement

Far East basketball - Day 2

Schedule/results for Tuesday, Feb. 19

Double-elimination playoffs
(Teams are eliminated from title consideration after two losses, but play on for lesser placement)

Boys

Division I

(At Camp Foster and Marine Corps Air Station Futenma, Okinawa)
Kadena 69, John F. Kennedy 52; John F. Kennedy eliminated
Okkodo 57, Christian Academy Japan 47; Christian Academy Japan eliminated
Guam High 51, Seoul American 43; Seoul American eliminated
Yokota 61, Nile C. Kinnick 54
American School in Japan 46, Faith Academy 39
St. Mary's 58, John F. Kennedy 24
Father Duenas Memorial 48, Kubasaki 46
CAJ 48, Southern 37
Kadena 60, Okkodo 57; Okkodo eliminated
George Washington 48, Seoul American 46
Yokota 71, Guam HIgh 49; Guam High eliminated

Tuesday schedule complete

Division II

(At Camp Zama, Japan)
E.J. King 55, St. Maur International 18
Daegu 83, Osan American 68
Yongsan International-Seoul 50, Okinawa Christian International 46; Okinawa Christian eliminated
Morrison Christian Academy 95, Zion Christian International 78; Zion Christian eliminated
St. Paul Christian 54, Robert D. Edgren 53
Zama American 55, Matthew C. Perry 48
Yongsan International-Seoul 48, Perry 40; Perry eliminated
Edgren 60, Morrison Christian 56; Morrison eliminated
Zama American 53, St. Paul Christian 49

Tuesday schedule complete
 

Girls

Division I

(At Yokota Air Base, Japan)
Seoul American 47, Guam High 12; Guam High eliminated
Kubasaki 43, Seisen International 13; Seisen International eliminated
John F. Kennedy 45, Yokota 39; Yokota elminated
Southern 50, Okkodo 33; Okkodo eliminated
American School in Japan 55, Academy of Our Lady 32
Notre Dame 44, Guam High 28
Nile C. Kinnick 46, Kadena 38
Christian Academy Japan 33, Seisen International 18
Seoul American 44, Kubasaki 26; Kubasaki eliminated
Yokota 36, Faith Academy 31
Southern 45, John F. Kennedy 29; John F. Kennedy eliminated

Tuesday schedule complete

Division II

(At Misawa Air Base, Japan)
Robert D. Edgren 51, Daegu 31; Daegu eliminated
St. Paul Christian 45, M.C. Perry 36; Perry eliminated
Zama American 50, Yongsan International-Seoul 45
Morrison Christian Academy 43, E.J. King 24
King 57, Robert D. Edgren 54; Edgren eliminated
Yongsan International-Seoul 59, St. Paul Christian 43; St. Paul eliminated
Morrison Christian 44, Zama American 17
E.J. King 54, Yongsan-International Seoul 48; YIS-S eliminated
Osan American 33, International School of the Sacred Heart 25, ninth and 10th place
Daegu 55, Perry 27, seventh and eighth place

Tuesday schedule complete
 

Join the conversation and share your voice.

Show Comments

Advertisement
Advertisement
Advertisement