Quantcast
Advertisement

2012 DODDS Pacific girls soccer schedule

Friday, Feb. 24
Western Japan Athletic Association tournament, Matthew C. Perry and E.J. King at Canadian Academy Kobe.

Saturday, Feb. 25
Western Japan Athletic Association tournament, Matthew C. Perry and E.J. King at Canadian Academy Kobe.

Wednesday, Feb. 29
Seoul International at Taejon Christian International
Korea International at Seoul Foreign

Friday, March 2
Marist Brothers International and E.J. King at Matthew C. Perry
Taejon Christian International at Seoul Foreign
Yongsan International-Seoul at Gyeonggi Suwon International
International Christian-Uijongbu at Korea Kent Foreign

Saturday, March 3
Marist Brothers International and E.J. King at Matthew C. Perry
Taejon Christian International at Yongsan International-Seoul
Seoul International at Gyeonggi Suwon International
Indianhead International at Asia-Pacific International
Pyeongtaek International Christian at International Christian-Uijongbu
Korea Kent Foreign at Centennial Christian

Wednesday, March 7
Zama American at Nile C. Kinnick, 5:30 p.m.
Seoul American at Taejon Christian International
Osan American at Seoul Foreign
Seoul International at Yongsan International-Seoul
Korea International at Gyeonggi Suwon International
International Christian-Uijongbu at Indianhead International
Centennial Christian at Asia-Pacific International

Friday, March 9
Matthew C. Perry and E.J. King at Nagoya International
Robert D. Edgren and Yokota at Zama American
Seoul Foreign at Daegu
Yongsan International-Seoul at Seoul American
Gyeonggi Suwon International at Taejon Christian International

Saturday, March 10
Matthew C. Perry and E.J. King at Nagoya International
Robert D. Edgren and Yokota at Zama American

Saturday, March 10
Zama American at Nile C. Kinnick, 10:30 a.m.
Yokohama International at Yokota, 10:30 a.m.
International School of the Sacred Heart at Christian Academy Japan, 10:30 a.m.
Seisen International at American School In Japan, 10:30 a.m.
Seoul Foreign at Taejon Christian International
Seoul American at Osan American
Gyeonggi Suwon International at Daegu
Korea International at Seoul International
Pyeongtaek International Christian at Indianhead International
Itoman vs. Kadena at Ryukyu Middle School, 10 a.m.

Tuesday, March 13
Seisen International at Christian Academy Japan, 5:30 p.m.
Yokota at Nile C. Kinnick, 5:30 p.m.

Wednesday, March 14
Seoul Foreign at Yongsan International-Seoul
Taejon Christian International at Seoul American
Gyeonggi Suwon International at Seoul International
Korea International at Osan American
Indianhead International at Korea Kent Foreign
Centennial Christian at International Christian-Uijongbu
Asia-Pacific International at Pyeongtaek International Christian
Kadena at Kubasaki, 5 p.m.

Thursday, March 15

Seisen International at Yokohama International, 4:45 p.m.
Christian Academy Japan at Zama American, 5:30 p.m.

Friday, March 16
Zama American and Nile C. Kinnick at E.J. King
Robert D. Edgren at Matthew C. Perry
Seoul Foreign at Seoul American
Taejon Christian International at Korea International
Daegu at Seoul International
Centennial Christian at Indianhead International
Korea Kent Foreign at Pyeongtaek International Christian
Asia-Pacific International at International Christian-Uijongbu

Saturday, March 17
Zama American and Nile C. Kinnick at E.J. King
Robert D. Edgren at Matthew C. Perry
Yokota at American School In Japan, 10:30 a.m.
Nile C. Kinnick at Yokohama International, 10:30 a.m.
International School of the Sacred Heart at Zama American, 10:30 a.m.
Seoul American at Gyeonggi Suwon International
Taejon Christian International at Osan American
Daegu at Seoul Foreign

Tuesday, March 20
Seisen International at Nile C. Kinnick, 5:30 p.m.
International School of the Sacred Heart at Yokota, 5:30 p.m.
Osan American at Seoul International
Urasoe vs. Kadena at Ryukyu Middle School, 5 p.m.

Wednesday, March 21
Seoul Foreign at Seoul International
Taejon Christian International at Daegu
Gyeonggi Suwon International at Osan American
Korea Kent Foreign at Asia-Pacific International

Thursday, March 22

DODDS Japan girls soccer tournament at Yokota

Friday, March 23
DODDS Japan girls soccer tournament at Yokota
Osan American at Daegu

Saturday, March 24
DODDS Japan girls soccer tournament at Yokota
Seoul American at Daegu

Wednesday, March 28
Seoul American at Yongsan International-Seoul
Osan American at Korea International

Friday, March 30
Yokota at Matthew C. Perry
Friday, March 30-Saturday, March 31
Robert D. Edgren at Nile C. Kinnick
Daegu at Yongsan International-Seoul
Korea International at Seoul American
Indianhead International at International Christian-Uijongbu
Kubasaki vs. Kadena at Ryukyu Middle School, 5 p.m.

Saturday, March 31
Yokota and E.J. King at Matthew C. Perry
Thursday, April 5-Friday, April 6
Zama American at Robert D. Edgren
Daegu at Gyeonggi Suwon International
Osan American at Seoul American
Korea International at Yongsan International-Seoul
Pyeongtaek International Christian at Centennial Christian
Urasoe vs. Kadena at Ryukyu Middle School, 3 p.m.

Wednesday, April 4
Seoul American at Seoul Foreign
Yongsan International-Seoul at Korea International
Daegu at Taejon Christian International
Seoul International at Osan American
International Christian-Uijongbu at Pyeongtaek International Christian
Asia-Pacific International at Korea Kent Foreign

Friday, April 6
Yongsan International-Seoul at Daegu
Seoul International at Seoul American

Saturday, April 7
Seisen International at International School of the Sacred Heart, 10:30 a.m.
Korea International at Daegu
Indianhead International at Centennial Christian
Pyeongtaek International Christian at Korea Kent Foreign

Tuesday, April 10
Seisen International at Yokohama International, 4:45 p.m.

Wednesday, April 11
Seoul Foreign at Korea International
Taejon Christian International at Seoul International
Gyeonggi Suwon International at Yongsan International-Seoul
International Christian-Uijongbu at Asia-Pacific International

Friday, April 13
Gyeonggi Suwon International at Seoul Foreign
Centennial Christian at Pyeongtaek International Christian
Korea Kent Foreign at Indianhead International

Saturday, April 14
Seoul Foreign at Gyeonggi Suwon International
Yongsan International-Seoul at Taejon Christian International
International Christian-Uijongbu at Centennial Christian
Indianhead International at Pyeongtaek International Christian

Wednesday, April 18
Yongsan International-Seoul at Osan American
Gyeonggi Suwon International at Seoul American
Seoul International at Korea International
Centennial Christian at Korea Kent Foreign

Thursday, April 19
Yokohama International at American School In Japan, 5 p.m.

Friday, April 20
Yokota at Robert D. Edgren
Nile C. Kinnick and E.J. King at Matthew C. Perry
Seoul American at Korea International
Daegu at Osan American
Korea Kent Foreign at International Christian-Uijongbu
Asia-Pacific International at Indianhead International

Saturday, April 21
Yokota at Robert D. Edgren
Nile C. Kinnick and E.J. King at Matthew C. Perry
Christian Academy Japan at Nile C. Kinnick, 10:30 a.m.
Zama American at American School In Japan, 10:30 a.m.
Yongsan International-Seoul at Seoul International
Daegu at Korea International
Osan American at Gyeonggi Suwon International
Asia-Pacific International at Centennial Christian

Tuesday, April 24
Seisen International at Yokota, 5:30 p.m.
Okinawa Christian International vs. Kadena at Ryukyu Middle School, 5 p.m.

Wednesday, April 25
Osan American at Taejon Christian International
Seoul International at Seoul Foreign

Thursday, April 26

Yokota at Christian Academy Japan, 5:30 p.m.
Zama American at Yokohama International, 5:30 p.m.
American School In Japan at Nile C. Kinnick, 5:30 p.m.
Kubasaki at Okinawa Christian International, 5 p.m.

Friday, April 27
Nile C. Kinnick at Robert D. Edgren
Yokota at E.J. King
Zama American at Matthew C. Perry
Kadena at Kubasaki, 7 p.m.

Saturday, April 28

Nile C. Kinnick at Robert D. Edgren
Yokota at E.J. King
Zama American at Matthew C. Perry
American School In Japan girls soccer tournament

Tuesday, May 1
Yokohama International at Christian Academy Japan, 5:30 p.m.
International School of the Sacred Heart at Nile C. Kinnick, 5:30 p.m.
Seisen International at Zama American, 5:30 p.m.

Friday, May 4
Matthew C. Perry at E.J. King

Saturday, May 5
Matthew C. Perry at E.J. King

Friday, May 11
Kubasaki vs. Kadena at Ryukyu Middle School, 5 p.m.

End of regular season

Postseason
Friday, April 27

Korean-American Interscholastic Activities Conference Girls Division I Soccer Tournament at Gyeonggi Suwon International.
Korean-American Interscholastic Activities Conference Girls Division II Soccer Tournament at International Christian School-Uijongbu.

Saturday, April 28
Korean-American Interscholastic Activities Conference Girls Division I Soccer Tournament at Gyeonggi Suwon International.
Korean-American Interscholastic Activities Conference Girls Division II Soccer Tournament at International Christian School-Uijongbu.

Far East Division I soccer
May  21-25 at Kadena Air Base, Okinawa

Far East Division II soccer
May 21-25 at Marine Corps Air Station Iwakuni, Japan

Join the conversation and share your voice.

Show Comments

Advertisement
Advertisement
Advertisement