Quantcast
Advertisement

2014 DODDS-Europe soccer schedules

Boys

Standings

(based on regular season region standings)

Region I

  Region Overall
W L T W L T
Lakenheath 5 0 1 5 0 1
AFNORTH 5 1 0 5 1 0
SHAPE 3 2 1 3 2 1
ISB 3 2 0 3 2 0
Menwith Hill 2 3 0 2 3 0
Brussels 1 5 0 1 5 0
Alconbury 0 6 0 0 6 0


Region II

  Region Overall
W L T W L T
Ramstein 5 0 0 5 0 1
Wiesbaden 4 1 0 5 2 0
Kaiserslautern 3 2 0 4 2 0
Bitburg 1 3 1 2 3 2
Black Forest Academy 1 3 1 2 3 1
Baumholder 0 5 0 1 6 0


Region III

  Region Overall
W L T W L T
Patch 3 0 0 4 0 1
Vilseck 3 1 0 3 3 0
Hohenfels 2 2 0 3 3 1
Ansbach 1 3 0 1 4 0
Schweinfurt 0 3 0 0 3 0


Region IV

  Region Overall
W L T W L T
Marymount 5 0 1 5 0 1
Naples 4 1 1 4 1 1
AOSR 3 2 1 3 2 1
Aviano 2 2 2 2 2 2
Florence 2 3 1 2 3 1
Vicenza 1 5 0 1 5 0
Sigonella 0 4 2 0 4 2


Schedule

March 15
Florence 2, Aviano 0
Naples 4, Vicenza 1
Marymount 6, Sigonella 1
Black Forest Academy 5, Hohenfels 1
BFA JV 3, Schweinfurt 1

March 21
AFNORTH 7, Brussels 0
Ankara 1, OASIS International 0

March 22
AFNORTH 5, Alconbury 0
ISB 2, SHAPE 1
Kaiserslautern 10, Baumholder 0
Ramstein 4, Bitburg 2
Wiesabden 1, BFA 0
Patch 12, Ansbach 0
Florence 2, Sigonella 2
Naples 4, AOSR 1
Incirlik 4, Ankara 2
Incirlik 1, OASIS 0

March 28
Lakenheath 2, AFNORTH 1

March 29
Lakenheath 1, SHAPE 1
AFNORTH 7, Menwith Hill 0
Wiesbaden 5, Bitburg 0
BFA 9, Baumholder 0
Patch JV 1, Schweinfurt 0
Vilseck 3, Hohenfels 2
Marymount 9, Aviano 2
AOSR 5, Vicenza 2
Naples 7, Sigonella 2

April 2
ISB 3, Brussels 1
Aviano 1, Vicenza 0

April 3
Bitburg 11, Baumholder 1
Ramstein 4, Kaiserslautern 0
Vilseck 3, Ansbach 0
Hohenfels 5, Schweinfurt 1

April 5
AFNORTH 4, ISB 2
AOSR 2, Florence 0

April 12
Marymount 4, Florence 0

April 18
Patch 0, Ramstein 0
Baumholder 2, Ansbach 0
Wiesbaden 8, Vilseck 0
Hohenfels 0, Bitburg 0

April 19
Lakenheath 4, Menwith Hill 1
Patch 1, Wiesbaden 0
BItburg 4, Ansbach 0
Kaiserslautern 7, Vilseck 0
Hohenfels 3, Baumholder 0
Naples 2, Aviano 2

April 25
Brussels 7, Alconbury 0
SHAPE 5, Menwith Hill 3
Sigonella 1, Aviano 1

April 26
Lakenheath 3, Brussels 2
SHAPE 6, Alconbury 0
Bitburg 1, BFA 1
Ramstein 13, Baumholder 0
Wiesbaden 3, Kaiserslautern 2
Patch 8, Hohenfels 0
Vilseck 6, Schweinfurt 3
Vicenza 4, Sigonella 0

May 2
ISB 6, Alconbury 0

May 3
Lakenheath 2, ISB 1
Menwith Hill 5, Alconbury 0
SHAPE 1, Brussels 0
Kaiserslautern 5, Bitburg 0
Wiesbaden 10, Baumholder 0
Ramstein 5, BFA 0
Patch 3, Vilseck 0
Ansbach 10, Schweinfurt 1
Marymount 4, Vicenza 1
AOSR 6, Sigonella 4
Naples 1, Florence 0 (forfeit)

May 7
Marymount 2, AOSR 2

May 8
Hohenfels 5, Ansbach 3

May 10
Lakenheath 8, Alconbury 1
Menwith Hill 4, Brussels 2
AFNORTH 6, SHAPE 3
Ramstein 2, Wiesbaden 0
Kaiserslautern 2, BFA 0
Aviano 2, AOSR 1
Florence 3, Vicenza 1
Marymount 1, Naples 0

May 19
European championships
Division II

Ansbach 1, Rota 1
Marymount 1, Rota 0
Marymount 3, Ansbach 0
Bitburg 2, Vicenza 1
AFNORTH 5, Vicenza 0
AFNORTH 2, Bitburg 2
Bahrain 1, Hohenfels 0
Naples 2, Bahrain 1
Naples 3, Hohenfels 1
American Overseas School of Rome 3, Baumholder 1
SHAPE 7, Baumholder 0
SHAPE 1, AOSR 1
Black Forest Academy 3, Alconbury 1
Aviano 6, Alconbury 0
BFA 3, Aviano 2

May 20
European championships

Division I
Lakenheath 1, Vilseck 1
Ramstein 4, Vilseck 0; Ramstein clinches spot in semifinals
Wiesbaden 0, Kaiserslautern 0
Patch 5, ISB 0
ISB 2, Wiesbaden 0
Kaiserslautern 2, Patch 1
Division II
Black Forest Academy 3, Vicenza 0
SHAPE 4, Hohenfels 0
Naples 2, Baumholder 0
Aviano 4, Ansbach 1
AOSR 2, Rota 0
AFNORTH 4, Alconbury 0
Bahrain 4, Bitburg 3 in shootout
Division III
Incirlik 4, Schweinfurt 4
Menwith Hill 4, Schweinfurt 3
Brussels 6, Ankara 0
Sigonella 6, Lajes 1
Brussels 8, Lajes 2
Sigonella 5, Ankara 0

May 21
European championship
s
Division I
Ramstein 2, Lakenheath 1
Kaiserslautern 2, ISB 1
Patch 2, Wiesbaden 0
Ramstein 2, Patch 1
Kaiserslautern 4, Lakenheath 3
Division II
AFNORTH 3, American Overseas School of Rome 2
Naples 4, Aviano 3
Marymount 1, Bahrain 0
SHAPE 2, Black Forest Academy 1
Marymount 3, SHAPE 1
AFNORTH 5, Naples 1
Division III
Incirlik 2, Menwith Hill 2
Brussels 1, Sigonella 1
Lajes 4, Ankara 1
Sigonella 5, Menwith Hill 4
Brussels 2, Incirlik 0

May 22
European championships
Division I

Championship
Ramstein 4, Kaiserslautern 3
Third
Patch 3, Lakenheath 0
Division II
Championship
Marymount 2, AFNORTH 1
Third
SHAPE 2, Naples 1
Division III
Championship
Sigonella 4, Brussels 3
Third
Menwith Hill 5, Incirlik 3
 

Girls

Standings

(based on regular season region standings)

Region I

  Region Overall
W L T W L T
Lakenheath 5 0 1 5 0 1
SHAPE 5 0 1 5 0 1
AFNORTH 3 3 0 3 3 0
Alconbury 3 3 0 3 3 0
Brussels 3 3 0 3 3 0
ISB 0 5 0 0 5 0
Menwith Hill 0 5 0 0 5 0


Region II

  Region Overall
W L T W L T
Ramstein 5 0 0 6 0 0
Wiesbaden 2 1 2 2 2 3
Kaiserslautern 2 1 2 3 1 2
Black Forest Academy 2 3 0 3 3 0
Baumholder 1 2 2 2 3 2
Bitburg 0 5 0 0 7 0


Region III

  Region Overall
W L T W L T
Patch 4 0 0 5 1 0
Hohenfels 3 1 0 5 2 0
Ansbach 1 3 0 2 4 0
Vilseck 0 4 0 0 5 1


Region IV

  Region Overall
W L T W L T
Naples 6 0 0 6 0 0
Vicenza 4 1 1 4 1 1
Florence 4 2 0 4 2 0
Aviano 3 2 1 3 2 1
Sigonella 2 4 0 2 4 0
AOSR 1 5 0 1 5 0
Marymount 0 6 0 0 6 0


Schedule

March 15
Florence 4, Aviano 2
Naples 3, Vicenza 0
Sigonella 5, Marymount 0
Black Forest Academy 3, Hohenfels 1

March 21
Brussels 2, AFNORTH 1

March 22
AFNORTH 4, Alconbury 2
Ramstein 12, Bitburg 0
Kaiserslautern 4, Baumholder 4
Patch 5, Ansbach 0
Hohenfels 8, Vilseck 2
Naples 6, AOSR 2
Florence 5, Sigonella 3
Wiesbaden 3, BFA 1
SHAPE 5, ISB 0
OASIS International 1, Ankara 0
Incirlik 2, Ankara 1
Incirlik 1, OASIS 0

March 28
Lakenheath 3, AFNORTH 1

March 29
Lakenheath 2, SHAPE 2
AFNORTH 10, Menwith Hill 0
Wiesbaden 9, Bitburg 0
Black Forest Academy 2, Baumholder 0
Patch 5, Ansbach 0
Hohenfels 4, Vilseck 3
Aviano 4, Marymount 0
Vicenza 5, AOSR 1
Naples 5, Sigonella 2

April 2
Brussels 1, ISB 0
Aviano 1, Vicenza 1
Ansbach 1, Vilseck 0

April 3
Baumholder 7, Bitburg 0
Ramstein 1, Kaiserslautern 0

April 5
AFNORTH 4, ISB 2
Florence 2, AOSR 1

April 12
Florence 4, Marymount 1

April 18
Ramstein 4, Patch 3
Baumholder 2, Ansbach 0
Vilseck 3, Wiesbaden 3
Hohenfels 2, Bitburg 1

April 19
Lakenheath 9, Menwith Hill 0
Patch 6, Wiesbaden 0
Ansbach 2, Bitburg 0
Kaiserslautern 8, Vilseck 2
Hohenfels 4, Baumholder 1
Naples 8, Aviano 3

April 25
Alconbury 2, Brussels 0
SHAPE 7, Menwith Hill 0
Aviano 4, Sigonella 3

April 26
Lakenheath 3, Brussels 1
SHAPE 6, Alconbury 4
BFA 3, Bitburg 1
Ramstein 6, Baumholder 0
Wiesbaden 2, Kaiserslautern 2
Patch 7, Hohenfels 0
Vicenza 5, Sigonella 0

May 2
Alconbury 1, ISB 0 (forfeit)

May 3
Lakenheath 1, ISB 0 (forfeit)
Alconbury 5, Menwith Hill 0
SHAPE 4, Brussels 2
Kaiserslautern 5, Bitburg 0
Baumholder 2, Wiesbaden 2
Ramstein 4, BFA 0
Patch 6, Vilseck 0
Vicenza 1, Marymount 0 (forfeit)
Sigonella 6, AOSR 4
Naples 8, Florence 2

May 8
Hohenfels 4, Ansbach 3

May 9
AOSR 1, Marymount 0

May 10
Lakenheath 2, Alconbury 0
Brussels 11, Menwith Hill 0
SHAPE 3, AFNORTH 1
Ramstein 9, Wiesbaden 0
Kaiserslautern 2, BFA 0
Aviano 2, AOSR 0
Vicenza 7, Florence 1
Naples 9, Marymount 0

May 19
European championships
Division II

AFNORTH 2, Baumholder 0
Naples 6, Ansbach 0
Naples 4, Baumholder 0
AFNORTH 7, Ansbach 0
Hohenfels 2, AOSR 1
Aviano 5, Bitburg 0
SHAPE 1, AOSR 0
Hohenfels 2, Aviano 1
SHAPE 7, Bitburg 0
BFA 7, Bahrain 0
Alconbury 4, Rota 1
Vicenza 7, Bahrain 0
Alconbury 2, BFA 1
Vicenza 5, Rota 1

May 20
European championships
Division I
Kaiserslautern 5, Vilseck 0
Ramstein 2, Wiesbaden 1
Patch 3, Lakenheath 0
Ramstein 1, Kaiserslautern 0
Patch 3, Wiesbaden 0
Lakenheath 3, Vilseck 1
Division II
Baumholder 4, Ansbach 0
Naples 2, AFNORTH 1
Aviano 1, AOSR 0
SHAPE 2, Aviano 2
Hohenfels 5, Bitburg 0
AOSR 2, Bitburg 1
SHAPE 4, Hohenfels 3
Alconbury 7, Bahrain 0
BFA 1, Rota 0
Vicenza 3, Alconbury 1
Rota 4, Bahrain 1
BFA 3, Vicenza 1
Division III
Incirlik 3, Ankara 0
Florence 4, Menwith Hill 1
Brussels 3, Sigonella 2
Incirlik 2, Florence 1
Sigonella 4, Menwith Hill 2
Brussels 8, Ankara 1

May 21
Division I
Kaiserslautern 4, Wiesbaden 1
Wiesbaden 4, Vilseck 1
(Round robin play at Reichenbach)
Ramstein 7, Lakenheath 0
Patch 7, Vilseck 0
Patch 3, Ramtein 2 in shootout
Kaiserslautern 4, Lakenheath 2 in shootout
Division II
AFNORTH 2, BFA 0
Alconbury 4, SHAPE 1
Vicenza 5, Hohenfels 2
Naples 3, Aviano 2 in shootout
AFNORTH 5, Alconbury 4 in shootout
Naples 5, Vicenza 2
Division III
Brussels 7, Florence 1
Sigonella 5, Ankara 0
Incirlik 3, Menwith Hill 2 in shootout
Menwith Hill 2, Ankara 0
Florence 2, Sigonella 0
Brussels 3, Incirlik 1

May 22
European championships
Division I

Ramstein 7, Vilseck 0
Wiesbaden 1, Lakenheath 0
Patch 3, Kaiserslautern 0
Championship
Ramstein 1, Patch 0
Third
Kaiserslautern 2, Wiesbaden 1
Division II
Championship
Naples 2, AFNORTH 0
Third
Vicenza 2, Alconbury 1
Division III
Florence 7, Ankara 0
Brussels 5, Menwith Hill 1
Sigonella 1, Incirlik 0
Championship
Brussels 1, Florence 0
Third
Sigonella 1, Incirlik 0

Join the conversation and share your voice.

Show Comments

Advertisement
Advertisement
Advertisement